Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szálkásításnál, kb 13-15...

Szálkásításnál, kb 13-15 testzsír százalékon hány testsulykilogramm fehérjét vigyek be napi szinten? 2.5/tskg elég lesz? Vagy kell a 3/tskg is?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 27. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Naturál vagy?

Amúgy teljesen felesleges a 3g/tskg fehérje. Tarthatatlanul sok, továbbá az már az egészségtelen szint küszöbét környékezi. Én még a legdurvább, legkomolyabb, leggyúrósabb időszakomban sem mentem 2 g/tskg fölé.

Vannak arra vonatkozóan tanulmányok, hogy testépítők számára a 2,5 g/tskg-ig el lehet menni, ha ki akarjuk maxolni a fehérje jelentőségét, de az az igazság, hogy ha a napi étkezésednek része a hús, a hal, a tojás, a hüvelyesek, az olajos magvak, akkor nem valószínű, hogy a fehérjén fog múlni bármi is. A kalóriákat tudd optimálisan menedzselni, arra figyelj főként.

2022. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, naturál vagyok. Húsból és zsirszegeny túróbol szoktam fedezni a feherjebevitelem. Mellé gyümölcsöt és zöldséget szoktam fogyasztani. Nagyjából ennyi a napi kajám. De a kalóriát számolom.
2022. ápr. 27. 11:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg néha megy még tökmag vagy napraforgómag. De az nem minden nap. Mondjuk heti 2-3 nap mindössze.
2022. ápr. 27. 11:31
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha naturál vagy, akkor viszont 13 százalékos testzsírral hova akarsz pontosan szálkásítani? Mi a cél? Bemenni 10 százalék alá. Csak mert az naturálon durván az izom rovására fog menni. Tapasztalatból beszélek.
2022. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát kb 10 százalékig szeretnék lemenni. Csak ugye kérdés, hogy mennyi izom veszik el.
2022. ápr. 27. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal sok. Naturálban ezért nem létezik hobbi szinten szálkásítás, ugyanis az egyet jelent a nagyfokú izomvesztéssel. Naturál hobbi szinten nem létezik tömegelés sem, mert az meg egy szimpla hízókúrát jelent, szignifikáns izomnövekedés nélkül.

Naturál hobbi szinten nem szálkásítunk, nem tömegelünk, hanem egy egészséges, fenntartható testzsíron edzünk, progresszíven, mellette kiegyensúlyozottan táplálkozunk, figyelve a kalóriákra és a mikrotápanyagokra, továbbá kellő hangsúlyt fektetünk a regenerációra. Ha ezek stimmelnek, akkor lehetsz izmos és erős. Ezeket a szálkásítós-tömegelős bodybuilder bullshiteket hagyd meg a nem naturál atlétáknak.

2022. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1,6 fölé felesleges menni. 2 még valószínűleg belefér, de a 3 már egészségtelen.
2022. ápr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!