Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik, hogy valakinek olyan...

Létezik, hogy valakinek olyan szinten rossz legyen a pajzsmirigye/hormonrendszere, hogy nagyon szigorú diéta mellett is súlyosan elhízott legyen?

Figyelt kérdés
Én eddig abban a hitben voltam, hogy a pajzsmirigybetegeknek sokkal nehezebb formában maradni, de sok odafigyeléssel megy. De egyik ismerősöm azt állítja, hogy több éve 1200-1500 kalórián él naponta, a legegészségesebb kajákból, de még így is durván el van hízva. Iyen tényleg létezik, hogy akárhogy figyel valaki a betegségére, túlsúlyos lesz?

2022. febr. 21. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
ha a diéta nem segít, gyógyszert kellene szednie, ami rendezi a hormonjait. de van ilyen ismerősöm, akinek a pajzsmirigyével gond van, állítja hogy nem tud fogyni hiába eszik jól, egészségesen... közben meg látom hogy a sajtot tömi cikkszámra, a kenyeret zsemlét ész nélkül... 😆 nem mondom hogy az ismerősöd is így van ezzel, de kitudja...
2022. febr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
De miért nem kezeli az alulműködést...? Ha rendesen szedi a gyógyszert, és jól van beállítva a hormonszint, akkor ugyanúgy élhet, mint egy egészséges ember.
2022. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalataim alapján nem. Nekem is pajzsmirigy-alulműködésem van, mikor elkezdtem szedni a gyógyszert, akkor másfél év alatt lement rólam kb. 15 kiló "csak úgy" (nem sportoltam, de kevesebbet ettem). Tavaly visszaszedtem egy kis súlyt, így most januártól figyelek az étkezésre és ha időm engedi, akkor mozgok is valamit, így ugyanúgy fogyok, mint akinek nincsenek pm. problémái.

Ettől függetlenül lehet, hogy nála mondjuk nincs jól belőve a gyógyszer vagy nem szedi rendszeresen. Érdemes jelezni a problémát a háziorvosnak/endokrinológusnak és csináltatni labort és pajzsmirigy uh-t. Ha ott minden oké, akkor valószínűleg az az 1200-1500 kalória el lett számolva.

2022. febr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elvileg sokat járt dokikhoz meg szedi is a gyogyszert de még igy is...nekem.is fura. Ráadásul fiatal is
2022. febr. 21. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik.
2022. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!