Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sajnos februárban covidos...

Adam553 kérdése:

Sajnos februárban covidos voltam, a gyomromra ment rá, 2 hétig enni nem tudtam egyáltalán, csak pár falatot. Fogytam 10 kg-t.28 éves Srác vagyok. 68-ról 58-ra 186 cm vagyok .Azóta egy deka nem jön rám. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Covid előtt se tudtam egyáltalán hízni. Minden nap eszek főt ételt. Napi 6xor eszek. Este úgy fekszem le hogy vacsorázok. Hajnal 4kor arra ébredek hogy nagyon éhes vagyok. Voltam kivizsgáláson (vér, vizelet) semmi bajom nincs. Napi szinten hallgatom milyen sovány vagy, miért nem eszel, és jönnek a jelzők is. Kicsit idegesítő már ezt hallgatni. Pedig 25 kilót jó lenne hízni, persze nem egyik napról a másikra. A pozitív válaszokat díjaznám!

#soványság #COVID #Hízni vágyó
2021. szept. 2. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen adok neked 12,5 kg-ot. :)
2021. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen a genetikád. Semmi köze a covidhoz. Én is ismerek olyan pasit, aki nyolcszor kieszik engem, mégis olyan, mint a kisujjam, én meg duci vagyok úgy, hogy alig eszem.
2021. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hű, hát addig sem lehettél vastag. Nagyon sajnálom, rosszul hangzik. Azelőtt is képtelen voltál a hízásra?

Arra tippelnék, hogy piszok gyors és hatékony az anyagcseréd. Kifejezetten egészségtelen étkezést ajánlani azért hülyeség lenne. De talán emelhetnél valamennyit az adagokon, és ha eddig csínján bántál a kenyérrel, tolj csak be 1 vagy 2 szép nagy szelettel a gulyáshoz.

Az is előfordul, hogy valakinek a kemény edzés hozza meg a várt vastagodást, ami kívánatosabb módszer, mert biztos te sem csak zsírral szeretnéd magad kipárnázni (függetlenül attól, hogy most tisztán abból is rádférne pár kiló). Persze ez is csak az hozzá megfelelő étkezés mellett működik. Ehhez viszont biztos szakértő segítség kéne, mert a fizikai igénybevétel általában nem arról híres, hogy hízlal, hanem az ellenkezőjéről. Így ahhoz, hogy tömegnövekedést eredményezzen, biztos nagyon meg kell válogatni a kaját.

2021. szept. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Én nagyon sokat híztam, igaz azóta sikerült lefogynom, de én elmondom hogy milyen étkezéssel híztam el.

Reggeli: 2rantott cordon bleu vagy 8db toast kenyer = 800kcal

Nasi: 1zacsko chips = 400kcal

Ebéd: 300gramm tészta, porkolttel, vagy un. rizs sült hússal, vagy krumplival, vagy tejfölös tészta de ott már 400gramm. Ez 1200-1500kcal.

Délután: kb un. mint reggel így 800kcal

Este: akár fél kiló kenyeret is megettem parizsival. 1000kcal.


4200kcal ez így kb. Így híztam el egy nyár alatt +7kg-t, majd mikor sportoltam és un. Ettem fogytam!, aztán jött a karantén és 74bol lettem 86.


Régebben nem reggeliztem, ettem kb 25dkg tésztát porkolttel, vacsorára negyed kiló kenyér volt közbe meg volt csoki/gumicukor/chips. Ez volt így 2400kcal korul, ekkor fix 69kg voltam. (Ideális testsúly)


Most már úgy eszek hogy egy tányér kaja mindennap. Ez kb 10dkg tészta egy kis porkolttel, ami 600-800kcal.

Most vagyok 70kg, és 59kg cel.



Azért írtam ennyi felé táplálkozási módot, hogy szemléltessem mitől hiztam/fogytam. A kalória deficittel. Ha több kcalt viszel be, mint a szükségleted. akkor hizni fogsz. Legtöbb embernek 1700kcal a standard(anyagcsere+ testhőmérséklet fenntartás stb), és erre jön a napi mozgás. Az alap anyagcsere átlagosan 1420kcal. Mivel neked gyors az anyagcseréd ez a szám lehet akár 2000-2500is, akinek lassabb annak lehet 1200.

Nekem szerintem picit gyorsabb mint az átlag.

Ha hízni akarsz én személyszerint fehérje dús ételeket ajánlok (pl.: sajt, tejföl, egyéb tejtermékek)

Joghurt az például dietasabb étel, de a tejfölbe több a kcal.


Remélem tudtam valamit segíteni!

2021. szept. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!