Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogyjak, ha anyám nem...

Hogyan fogyjak, ha anyám nem engedi?

Figyelt kérdés
7 éves korom óta túlsúlyosnak számítok. Az egész családom "duci". Most 15 éves vagyok, de anyyám még mindig nem enged fogyókúrázni. Most 162 cm és 85 kiló vagyok. Az iskolában mindig csúfoltak és elegem van.Anyám viszont még mindig etet és úgy érzem annyira ki van tágulva a belem, hogy nem tudok nemet mondani. Ő pedig azt mondja..még növésben van a szervezetem. De hova nőjek még? Viszont jön a gimi és szeretnék, legalább egy kicsit egészségesebbnek tűnni...hisz ilyenkor jönnek a fiuk..és a sok megpróbáltatás egy tini életében! Sportolni nagyon sokat szoktam..Kosarazom és röpizem, de ezek nem segítenek! A térdem már most porckopásos..ami nem jó 15 évesen! Kérlek írjatok valami módot amivel egy kicsit fogyhatnék..kérlek segítsetek!
2010. aug. 18. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

A zöld tea segíti a bélrendszer működését, meg igyál nagyon sok citromos vizet, mert az segít a zsírszövet égetésében. Ja, és nálam az is bevált, hogy naponta 1 órát keményen futottam. Anyukádnak mondhatod azt hogy egy kis bemelegítés. Fuss hosszúujjú pólóban, mert úgy többet izzadsz. Ne igyál és ne egyél előtte legalább 2 óráig, mert akkor tuti a zsírból izzadsz, nem az éppen megevett kajádból/üdítődből. Ezután egyél ananászt, mert az szintén segíti a bélműködést, stb. Ja, és a sok kajáról mondj le, mert anélkül nem fog menni. Kicsit durva módszer, de ha anyud nem ad fel a tömködéseddel, érd el, hogy hányd ki az egyik napon az ebédet. Szerintem az egy picit észhez téríti majd. Én ezzel a fogyózós módszerrel fogytam 2 hónap alatt 10 kilót :D Sok szerencsét.

2010. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hányásos modszer nem jo, imkább mozogj töbet , és ne edd meg amit anyud ad, legalább is ne mindet, látom van neted, tehát google a barátod.... beirod fgogyokurás diáta, esetleg probáld anyuddal megbeszélni, másképp nrm lehet !!!
2010. aug. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

-az alma is tök jó, uborka, paradicsom

-sok folyadék

-tekerj egy nejlont a hasadra-combodra, úgy fuss

Beszélj egy orvossal (akár a háziorvosoddal, csak ne az anyukád jelenlétében), mondd el neki mi a bajod, esetleg túlozd el, hogy már fizikai tüneteid is vannak, az orvos megmondhatja az anyukádnak, hogy nem ehetsz sokat, mert tönkreteszi az egészséged, cukros leszel, és magas lesz a vérnyomásod, stb. Szóval egy orvos szerinted ha jó fej, és megbízható, akkor segíhet megrémiszteni kicsit anyukádat.

2010. aug. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

felezd az adagokat meg

edd meg amit anyád főzött, de csak a felét..

hisz ha nem kívánod úgyse tudja belédtömni

de azért elég érdekes egy szülői felfogás:S

2010. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


Én azt mondom, hogy az 1 válaszoló magyarázatait, ne vedd figyelembe, mert hülyeség. Olyan nincs, hogy zsírból izzadsz:D:D


Ha fogyni szeretnél, akkor a cukros üdítőket, csokit, fagyit stb... el kell hagynod. Minden ami tocsog a zsírban vagy cukros, azt felejtsd el. Igyál sok vizet, buborékmentes ásványvizet és rostos üdítőket. Ami nagyon fontos, hogy ne hagyd édesanyádnak, hogy tömjön téged kajával, mert nem egészséges(láthatod a térdeid állapotán). Olyan nincsen, hogy egy sport nem használ, max azért, mert nem megfelelően táplálkoztál. Testmozgások előtt mindenképpen egyél valamit, üres gyomorral ne kezdj edzést, folyadékból pedig nyugodtan ihatsz amennyi csak jól esik, a tested nem fogja bánni, ha megiszol napi 3 litert:)


Sok sikert a fogyáshoz!

2010. aug. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy az 1 válaszoló magyarázatait, ne vedd figyelembe, mert hülyeség. Olyan nincs, hogy zsírból izzadsz:D:D

--> érdekes én ezzel lefogytam.. -.-'

2010. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sorstárs! :)

15 éves vagyok 176 cm és JELENLEG 70kg. de voltam már 78 kg is. Engem sem engedett anyum a "növekedés" és a sport versenyek miatt fogyózni. De hidd el jobb kiállni magadért. Az én tippem... próbálj alig lenni otthon. Ilyenkor jó a sport vagy csak egy hosszú séta. Avagy barátokkal elmenni valahova, kajától messze.

Nos én ezt suli közben kezdtem és július közepén már beálltam 70 kg-ra mivel többet nem szeretnék fogyni most. Reggel nyugodtan ehetsz szendvicset paradicsommal, paprikával, retekkel.....stb. + egy pohár kakaó vagy tej. Délben is ehetsz rendesen, de délután próbáld meg az étkezést minél tovább elhúzni. Ha 18.00-ig bírod akkor jöhet a vacsi egy pohár Danone joghurt és egy kis tej ^^

Este próbálj ne az ételre gondolni, tereld el a figyelmedet. Ha éhes lennél később, igyál ásványvizet vagy tejet, de semmiképp se egyél. Jó, az elején nem kell ennyire durván. Lehet nasizni egy keveset (gyümölcsök!, zöldségek...). Az édességeket lehetőleg kerüld, de ha nem bírod max egy sor csokit egyél.

Én ezt a 8 kg-ot kb 1 hónap alatt lefogytma csak aztán próbáltam úgy enni hogy változatosabb legyen az étrendem, többször kevesebbet egyek és ne hízzak meg másnapra.

Akármit is fogsz tenni sok sikert!

2010. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

21:04


Lehet sikerült lefogynod, de akkor is bolondságokat írsz.

2010. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már ezt az ostoba fóliás futást,fuss sokat,de nem kell fólia,nem éget az több zsírt,és helyileg se fog lemenni több.Ha tényleg sportolsz,akkor is egyél kevesebbet,vegyél erőt magadon,és mond azt hogy nem kívánod már azt amit meghagytál,akkor már hiába anyukád erőltetése,de írtad hogy úgy érzed nincs benned elég erő h nemet mondj,hát legyen ha le akarsz fogyni!!! A sportot mindenesetre semmiképp ne hagyd abba.
2010. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!