Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlsúly nevű betegségnek mi a...

Túlsúly nevű betegségnek mi a lelki háttere?

Figyelt kérdés

#lélek #Ruach
2020. aug. 27. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen betegség nincs. Ez egy állapot. :D

Lehet azért lettél dagika hogy elriaszd magadtól a férfiakat vagy nőket ha férfi vagy. De mivel nem ismerlek nem tudhatom miért eszel többet a kelleténél és miért nem mozogsz vagy nincs e pajzsmirigy betegséged.

2020. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez az esetek túlnyomó részében nem betegség. Legtöbbször az ahhoz vezető életmód nagyobb örömöt nyúlt, mint a "nem túlsúlyosság" öröme.

Sokkal nagyobb élvezet benyomni még egy sütit, mint az, hogy hogyan áll a seggén a farmernadrág. Legtöbben ezt megpróbálják valamilyen betegségre ráfogni, mert az meg sokkal kényelmesebb.

2020. aug. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Amit előttem írtak, igaz. Mindazonáltal 40 fölött a bélflóra Firmicutes törzseinek a túlszaporodása is okozhat jelentős, és leadhatatlan (!) túlsúlyt.
2020. aug. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jaj a hülye bélflóras mindenhol ott van :D
2020. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Megkérdezhetem, hogy miért tartod hülyének a "bélflórás" válaszolót ?

Nem úgy van, ahogy írja ? vagy a stílusa miatt ?

2020. aug. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Azért tart hülyének, kedves utolsó, mert olyan dolgokról írok, amiket az ő kényes gyomrocskája nehezen vesz be. Pl, hogy az egész életét a bacik irányítják. Tőlük függ a léte, a jóléte és a jólléte. Tőlük függ a hangulata is. A stressztűrő képessége, az immunrendszerének több mint 70%-a, és amikor táplálkozik, nem magát, hanem a bacikat eteti. Ők emésztik meg a táplálékot, és ők látják el a gazdatestet aminosavakkal, vitaminokkal, enzimekkel, hormonokkal, energiával.

Mellesleg csak akkor tudhatja, hogy én mindenhol ott vagyok, ha ő is mindenhol ott van. Csak mivel ő névtelen, bátran és felelősség nélkül irkálhatja a sületlenségeit.

2020. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5. Azért mert biológus vagyok és vele ellentétben tudom, hogy marhasagokat ír. Igen fontos a bélflóra de sokkal komplexebb dolog mint amit ő itt előad és nem hat mindenre ahogy mondja. Az a baj, hogy miquel elolvasott pár cikket/könyvet ami megtetszett neki úgy hogy laikusként értelmezni sem tudja de mégis ráhúzza mindenre. Barkinek bármi baja van ugyan azt leírja. Ami tiszta hülyeség.
2020. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

miquel elolvasott pár cikket/könyvet

----

Valóban. És neked is ezt ajánlom. A háziorvosom 81 éves, és tőlem hallott először a lyukas bél szindrómáról. De tudod, mit bazky? Utánanézett! És amikor legközelebb mentem, már többet tudott a témáról, mint jómagam. Szóval nem ördögtől való gondolat felújítani a tudásunkat, amit valaha a fejünkbe töltöttek. Valamit nem tudni nem szégyen. Valamit nem megtanulni, amikor szükség (és lehetőség) van rá, annál inkább.

Sosem dolgoztam mezőgazdasági vonalon. Így aztán nem is nagyon foglalkoztatott a téma, csak amikor vidékre költöztem, és organikus táplálkozásra adtam a fejemet, akkor láttam szükségét felfrissíteni a tudásomat. Döbbenetes volt szembesülni azzal, hogy tizenéve ismert tények ellenére még mindig ugyanolyan ismérvek mentén működik a termelés, mint ahogy 40 éve tanultuk. Tanulmányok szerint max. 35 év van hátra, és talajélet híján végképp kimerülnek termelésre alkalmatlanná silányulnak a termőföldjeink. De a profit diktál, és hiába morog az ajtónk előtt Kerberosz, a rosseb se foglalkozik vele. Pontosabban az USA-ban dívik néhány évtizede a notill gazdálkodás, de ott sem környezetóvás, hanem még több haszon a cél.

Az állatok takarmányozása során viszont nem tudtam nem észrevenni azt a katasztrofális romlást, ami az utóbbi évtizedekben végbement. Ajánlom e témakörben Mester Károly videóit. Ő is agrárszakember, de az előadásaiban nagyon is tetten érhető a humán vonatkozás, hisze az ember és a sertés emésztőrendszere igencsak hasonlít.


És igen, a bélflóra rendkívül komplex dolog. De pontosan ezért is hat ki az élet szinte valamennyi területére. Pl, ha biológus vagy, neked kell a legjobban tudni, hogy semmilyen élettér nem marad üresen. Ha kipusztul beleinkből valamelyik törzs, azonnal átveszi a helyét egy másik (esetleg patogén) faj, esetleg gomba, és innen kezdve csak a szerencsénken múlik, hogy az anyagcseretermékeik mely szervünket betegítik meg, és hogy a betegségek utóbbi évtizedek ezernyi "vívmánya" közül melyik jut ki nekünk. Ezzel a kis kitérővel, ami csak én agyszüleményem, nem akarom igazolni a szerinted mindenre ráhúzott hozzászólásaimat. Amire "ráhúztam", arról KONKRÉTAN olvastam. Mint ennél a kérdésnél is. Ha utánanézel, a Firmicutes fajok egységnyi bevitt táplálékból kétszer annyi energiát képeznek, mint más törzsek. Innen kezdve pedig a túlszaporodásuk esetén borítékolható a túlsúly kialakulása.

2020. aug. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Képzeld engem is érdekelt a téma és rengeteget olvastam róla. Veled ellentétben értelmezni is tudtam a leírtakat. Sőt még különböző állatok bélflóra változásairól is találtam tanulmányokat. Mezőgazdasági szakközépben végeztem így képben vagyok az állattartással kapcsolatban is. A sertést meg ne hasonlítsd az emberhez ha lehetne :D Ajánlom a rendszertan tanulmányozását.
2020. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!