Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan fogadjam el? Azt...

Hogyan fogadjam el? Azt mondják nem kell szégyellni. Ti hogyan próbálnátok elfogadni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hgoy én négy éve vakultam meg, végérvényesen:( (Beszélő számítógéppel írok, olvasok, ne lepődjetek meg) Az a baj, hgoy nem tudom elfogadni a fehér botot. Ha társságba megyünk anyukámmal, midníg goyrsan összecsukom és elteszem. Ha nem megyünk messzire, akkor nem is viszem, hiszen anyukám vezet. Azt mondtta, hgoy vigyem, mert különbwen nem látjk, hgoy gond van a szememmel és esetleg knfliktus adódhat, ha valakinek nekikoccanok. Nem merem modnani neki, hgoy szégyenlem, mert sajnos ő hamar ideges lesz. Hogyan fogadhatnám el a botot? Igazából nem is a botot szégyenlem, hanem azzal van a bajom, hgoy ha nálam van a bot, nagyon feltűnő, hgoy nem látok. Nem szeretem, ha megkülönböztetnek... sok bántás t kaptam már:( Tudom, hgoy a bot az az én érdekemben van nálam sé biztonságot is ad, de ezáltal mégjobban felerősíti a kiszolgáltatottság érzését. Köszönöm a válaszokat, előre is. 18 éves lány
2010. máj. 10. 13:57
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
köszi, írtam vissza :)
2010. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi:) Válaszoltam:)
2010. máj. 12. 08:48
 23/25 anonim válasza:

Szia!

Én is szívesen barátkoznék veled:). Egy 20 éves lány vagyok,írj privátban ha gondolod és beszélgethetünk!

2010. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Szia! Szerintem nem kell szégyellned a vakságodat. Semmilyen problémát nem kell. Persze vannak emberek, akik mindent megszólnak, de az ilyenek véleménye szerintem nem számít. Amúgy, ha valaki nehéz helyzetben van, de elfogadja, és kihozza magából a legtöbbet, arra nagyon felnéznek az emberek. Például azok, akik részt vesznek a paralimpián, igazi hősök! Szóval szerintem bátran vállald fel, hogy vak vagy, így is élhetsz teljes életet. Igazából ez elég nagy kihívás lehet...:)


Sok sikert kívánok neked az élethez!


egy 17 éves lány:)

2010. máj. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Szia, 17 éves lány:) Teljesen igazad van, nem kell a rosszindulatú emberek, rosszindulatú megjegyzéseivel foglakozni! Próbválom nem felvenni a megjegyzéseket, de időnként oyan bicskanyitogató a stílusuk és a megjegyzéseik.... Én is abba a kategóriába tartozom, aki mindent megpróbálnak kihozni magukból sé teljes életet próbálnak élni. Igen, akik részt vesznek a paralimpián, Ők tényleg hősök! Tudom, hgoy nem kell szégyellni a dolgot, de sajnos ez a viág már odáig jutott, hgoy mindenért piszkálják a másikat.... Az a legszomorúbb, hogy ennek nem kéne így lenni, hogy ilyesmit szégyell az ember, de a társadslom hozzállása sajnos ezt hozza ki a fogyatékkal élőkbl. Tisztelet a kivételeknek, akik nem tesznek megjegyzést! Köszönöm szépen! Neked is sikerekt kívánok!
2010. máj. 17. 11:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!