Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan fogadjam el? Azt...

Hogyan fogadjam el? Azt mondják nem kell szégyellni. Ti hogyan próbálnátok elfogadni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hgoy én négy éve vakultam meg, végérvényesen:( (Beszélő számítógéppel írok, olvasok, ne lepődjetek meg) Az a baj, hgoy nem tudom elfogadni a fehér botot. Ha társságba megyünk anyukámmal, midníg goyrsan összecsukom és elteszem. Ha nem megyünk messzire, akkor nem is viszem, hiszen anyukám vezet. Azt mondtta, hgoy vigyem, mert különbwen nem látjk, hgoy gond van a szememmel és esetleg knfliktus adódhat, ha valakinek nekikoccanok. Nem merem modnani neki, hgoy szégyenlem, mert sajnos ő hamar ideges lesz. Hogyan fogadhatnám el a botot? Igazából nem is a botot szégyenlem, hanem azzal van a bajom, hgoy ha nálam van a bot, nagyon feltűnő, hgoy nem látok. Nem szeretem, ha megkülönböztetnek... sok bántás t kaptam már:( Tudom, hgoy a bot az az én érdekemben van nálam sé biztonságot is ad, de ezáltal mégjobban felerősíti a kiszolgáltatottság érzését. Köszönöm a válaszokat, előre is. 18 éves lány
2010. máj. 10. 13:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne, ha kapnál egy kutyát! Az szerintem sokkal "menőbb" egy fiatalnak.

Én nem szánom a vakokat, hanem tisztelem. Úgy gondolom, a többi érzékük annyival jobb. Főleg mióta egyvak fiú körbevezetett egy kiállításon, ahol minden sötétben volt. Telefonálni, hídra menni stb. Furcsa volt. Még a müzli ízét se tudtam kitalálni.

Csinálj valami menő botot, pl tegyél rá vicces színes matricákat, vagy rajzoltasd ki egy barátoddal lakkfilcel, vagy gyűjts rá autogrammokat! Próbáld fiatalossá tenni! Vag yszerezz be pl. sárkányfejű botot, vagy amilyen a stílusod. pöttyöset, vagy tetkósat, vagy Gyűrűk ura-sat!

2010. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Szia első válaszadó:) Jót nevettem a válaszodon:))) Elképzeltem a mintás botot... Igen, egy kutya valóban nagyon jó lenen, de sajnos nem kaphatok, mert otthon van kettő kutáynk már (panelben lakunk). Még mindíg mosolygok a mintás boton:) Köszi a választ.
2010. máj. 10. 14:10
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia, csatlakoznék az előttem szólóhoz. Tudom, hogy borzasztó nehéz képzett kutyához jutni, mégis megpróbálnám, nemcsak hogy barátod, társad lesz, de a legnagyobb segítséged is. Bennem még soha az életben nem merült fel sem sajnálat, sem rossz érzés a vakok iránt. Én is voltam a Láthatatlan kiállításon a Diesel klubban, végigjártam mindent, azután mérhetetlen tiszteletet kezdtem érezni, mennyi ügyesség, találékonyság kell így élni, közlekedni. Szerintem próbálj többet kimozdulni otthonról és eljárni olyan társaságba, ahol hasonló gondokkal küzdenek, hidd el, több tanácsot fognak tudni adni, mint akik nem ebben élnek.
2010. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt elhiszem, hogy nem tudod elfogadni a helyzetedet. :S És nagyon sajnálom, hogy ez történt veled. :(

Két fajta ember van: az egyik beletörődik a sorsába, a másik harcol ellene. Te az utóbbi vagy. Mindkét hozzáállásnak vannak előnyei és hátrányai is. Tényleg a fehér bot az érdekedben van, de teljes mértékben megértem, hogy irtózol tőle.

Lehet, hogy hülyeség, de egyszer a tévében - talán a spektrumon vagy discoveryn - láttam egy filmet egy vak srácról, aki kifejlesztett egy módszert, amivel tudott tájékozódni vaksága ellenére. Nem akarok hiú ábrándokat kelteni, de talán valami hasonló módszerre rá kéne állnod.

Anyud meg megérthetné hogy a bot neked nem kellemes, emiatt igazán nem kellene hogy ideges legyen. :S

Amúgy.. szívesen barátkoznék veled :$

2010. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

nem lehetne a meglévő kutyákat kitaníttatni?

[link]

2010. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért van a bot, hogy ne a kezeddel/lábaddal kelljen mindent összetapogatni. Ha csak jelezni akarod az embereknek, hordhatsz pólót A gyengénlátó három pöttyel, vagy kitűzőz: Vigyázz, nem látlak! felirattal.
2010. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Szia 2. válaszadó. Igen, a kutyus nem csak a "szemem" lenen, hanem a barátom is:) Nagyon nehéz hozzájutni, akár egy évet is kell várni egy kutyára. Én sem gondolom, hgoy sajnálni kellene minket, hiszen így is lehet szép az élet, csak más oldalát mutatja. Anyukám is tervezi, hgoy elmenne a Láthatatlan Kiállításra. Már megtanítottam neki a Braille-olvasást, az írást is szeretném megtanítani neki. Köszi a válaszodat.
2010. máj. 10. 14:36
 8/25 A kérdező kommentje:
Szia 3. válaszadó. :) Kedves vagy! Én inkább a kettő között vagyok: harcolok is az állapot ellen (fölöslegesen persze...) és bele is törődöm valamilyen szinten, hiszen mást nem tudok tenni. Módszereim nekem is vannak, amikkel könnyítem a mindennapjaimat, szerencsére talpraesett vagyok és mindíg feltalálom magam, ha valami akadályba ütközöm. Sajnos anyukám nem igazán tudja elkpézelni a helyzetemet és ezért nem ért meg... Én si szívesen barátkoznék Veled?) (Nincsenek barátaim, mert akik voltak, Ők elfordultak tőlem az eset után....) Bár, akkor kijelenthetjük, lhgoy nem volta igaz barátok!
2010. máj. 10. 14:40
 9/25 A kérdező kommentje:
Szia 4. váalszadó. Sajnos a meglévő kutyáinkat nem lehet kitaníttatni, mert mindhárom kistestű kutya, bár nagyon okosak:) A vakvezetésre csak közép- és nagytermetű kutyák alkalmasak (labrador, golden retriever, stb.)
2010. máj. 10. 14:43
 10/25 A kérdező kommentje:
Szia 5. válaszadó. tudom, hgoy azért van a bot, hogy ne kézzel-lábbal hadonásszak:), de mégis.... Nagyon rossz érzés kiszolgáltatottnak lenni és a bot felerősíti az érzést. Mondjuk nem csak a bot, hiszen mindennap szembesülök a helyzetemmel és minden nap egy új akadály....
2010. máj. 10. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!