Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan fogadjam el? Azt...

Hogyan fogadjam el? Azt mondják nem kell szégyellni. Ti hogyan próbálnátok elfogadni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hgoy én négy éve vakultam meg, végérvényesen:( (Beszélő számítógéppel írok, olvasok, ne lepődjetek meg) Az a baj, hgoy nem tudom elfogadni a fehér botot. Ha társságba megyünk anyukámmal, midníg goyrsan összecsukom és elteszem. Ha nem megyünk messzire, akkor nem is viszem, hiszen anyukám vezet. Azt mondtta, hgoy vigyem, mert különbwen nem látjk, hgoy gond van a szememmel és esetleg knfliktus adódhat, ha valakinek nekikoccanok. Nem merem modnani neki, hgoy szégyenlem, mert sajnos ő hamar ideges lesz. Hogyan fogadhatnám el a botot? Igazából nem is a botot szégyenlem, hanem azzal van a bajom, hgoy ha nálam van a bot, nagyon feltűnő, hgoy nem látok. Nem szeretem, ha megkülönböztetnek... sok bántás t kaptam már:( Tudom, hgoy a bot az az én érdekemben van nálam sé biztonságot is ad, de ezáltal mégjobban felerősíti a kiszolgáltatottság érzését. Köszönöm a válaszokat, előre is. 18 éves lány
2010. máj. 10. 13:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én apukám nem vak, csak öreg, és a múltkor akkorát esett nálunk a lépcső mellett, hogy ha kicsit messzebb esik, belehalhatott volna. Addig nem akart a botról hallani sem. Most anyukám vett neki egy elég szép botot, amit hord és mi mindannyian megnyugodtunk. Van, akinek csak szemüvegre van szüksége és azt is szégyelli, van aki cigi nélkül nem tud élni és sajnos mégsem szégyelli. Gondolkozz ezen.
2010. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Szia 6. válaszadó. Jujjjujjj.... Szegény:( Remélem, hogy a bot segíteni fog neki a közlekedésben és nem lesz több ilyen. Már gondolkodtam ezeken én is...
2010. máj. 10. 15:53
 13/25 anonim válasza:

Szia :)

Véletlenül nem Vivien a neved? Azért kérdezem, mert mostanában elkezdtem olvasgatni az ilyen témájú kérdéseket és egy régebbi válaszoló Vivien néven írt, és Veled egy idős volt, szintén négy éve vak. :) Na de ez nem kapcsolódik a kérdéshez :)

Lehet hogy most úgy gondolod, hogy könnyű mondani, hogy használd a botot mert nincs szégyellni valód, de hidd el, tényleg érdemes lenne használni. Azért írom ezt, mert édesanyádnak igaza van, így rengeteg konfliktust elkerülhetsz. Szerintem nem is a bottal lehet a probléma, hanem azzal, amit szimbolizál, tehát a vaksággal. Hiszen írtad, hogy barátaid is elfordultak tőled a vakságod miatt. Elhiszem, hogy rengeteg bántást kaptál már az életben (nekem bőrbetegségem van, régen nagyon látványos volt, és engem is bántottak miatta...bár közel sem okozott olyan nehézségeket mint a vakság.)

Úgy gondolom, az olyan emberekkel nem érdemes foglalkozni, akik nem tudják elfogadni hogy valaki betegségben szenved, de ugyanannyit ér, mint ők. Ha valakinek van elég intelligenciája ahhoz, hogy felfogja, hogy ugyanolyan ember vagy, mint ők, akkor nem fog majd megkülönböztetni illetve lenézni a betegséged miatt. És ezt nem csak mondom, hogy megnyugtassalak, valóban így gondolom, én magam látássérült gyermekeket szeretnék majd tanítani.

A kutyát én is javasolnám, de hallottam róla, milyen nehéz hozzájutni, illetve két kutya mellett egy panellakásban a tartása is nehéz lenne. (sok kutya kis helyen hamar összekap stb.)

Írtál róla, hogy a barátaid elfordultak tőled, ehhez annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy akkor nem voltak igaz barátaid. Hidd el, fogsz még találni az életed során embereket, akik olyannak szeretnek, amilyen vagy. Én is szívesen barátkoznék vak emberekkel, de erre nincs lehetőségem mert nem ismerek senkit akinek ez a problémája, és azt sem szeretném, ha a másik fél azt hinné, hogy csak emiatt szeretnék barátkozni vele. De Te egyébként is szimpatikus vagy ;) :)

Összegezve tehát, használd a botot nyugodtan, ne törődj olyan emberekkel, akik felszínesen ítélkeznek.

Egy 16 éves lány :)

2010. máj. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszoló vagyok.

Aki emiatt nem maradt a barátod, az igazából soha nem is volt a barátod. :( Sajnálom.

Tudnál privátot írni?

2010. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Szia, kedves 16 éves lány:) Komolyan mondom, ahogy olvasta a gép a soraidat, azt hittem, hogy kb. 30 éves vagy, annyira felnőttesen fogalmaztál! Nagyon szépen fogalmazol! Hú, kicsit nehéz felidézni, hogfy pontosan miket írtál, de megpróbálok mindenre válaszolni. Tehát: De, Vivien a nevem:) Azokat a kérdéseket is én írtam ki:) Igen, sajnos nagyon nehéz kutyához jutni, akár egy-másfél évet is kell várni rá. Persze, használom a botot, csak nem szívesen... Hú, várjál... mit írtál még?.... Bocs, de kissé nehezen emlékszem vissza a dolgokra. Ezért mondtam, hogy nem biztos, hogy mindenre választ adok, de az azért van, mert nem emlékszem mindenre, amit írtál. Nos igen, akik elhagytak, ők nem igaz barátok. Az igaz barátok jóban-rosszban ott vannak. (Én ilyen vagyok, de egyelőre nincs, akinek a barátja lehetnék.) Te is szimpatikus vagy:) Elég komolynak tűnsz, így a fogalmazásod alapján. Sajnálom, hogy bántottak téged a bőrbetegség miatt, hiszen nem Te tehetsz róla! Egyébként tljesen egyetértek azzal, amit mondasz: Azokkal az emberekkel nem érdemes foglalkozni, akik külső alapján ítélkeznek! Az a legszomorúbb, hogy az eszem tudja, hogy nem kell foglalkozni velük, de mégis annyira rosszul tud esni a viselkedésük, megjegyzéseik, hogy akaratom ellenére is adok a véleményükre.
2010. máj. 11. 09:00
 16/25 A kérdező kommentje:
Szia, kedves 3. válaszadó. Teljes mértékben igazad van!!!! Persze, írok Nekd privátot:)
2010. máj. 11. 09:03
 17/25 anonim válasza:

Szia, én vagyok, a 16 éves lány. :)

Mindenre reagáltál szerintem, amit írtam. Nem lett volna az sem csoda, ha nem emlékeznél mindenre, tényleg elég hosszú üzenetet sikerült írnom. :) És így van, az igaz barát mindig a másik mellett van, de ilyet nehezen talál az ember. :)

Szóval mindenesetre én továbbra is javaslom, hogy barátkozz meg a bottal. Legalább addig, amíg nincs kutya. :)

Megértem hogy nagyon nehéz figyelmen kívül hagyni a rosszindulatú megjegyzéseket, és tapasztalatból tudom is, hogy mennyire nehéz. Gondolj arra, hogy csak azért mondják, mert bele sem gondolnak abba, hogy neked milyen nehéz lehet. : )

Köszönöm, amit a fogalmazásomra mondtál, de én sem vagyok ám mindig ilyen komoly. :) Sőt… állítólag néha még sok is a hülyeségemből. :D

Egyébként én is szívesen barátkoznék Veled :)

2010. máj. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Szia, kedves 16 éves lány:) Próbálkozom barátkozni a helyzettel. (Szándékosan nem a botot írtam,mert igazából nem is azzal van a bajom, az csak erősíti a dolgokat.) Hát igen.... figylemen kívül kéne hagyni a rosszindulatú emberek megjegyzéseit, de sokszor nem bírom elengedni a fülem mellett. Nincs mit:) Nyugi, én is annyit hülyülök... A legjobb barátnőmet (osztálytársam) mindíg kikészítem, mert röhögtetem a hülyeségeimmel:D Az a jó, hgy mindent egyből levág, érti a burkolt dolgokat is és tud röhögni rajtuk:) Én is ilyen vagyok, úgyhogy értem a viccet:D Én is szívesen barátkoznék Veled:)
2010. máj. 11. 16:54
 19/25 anonim válasza:

Én is sokat hülyülök soliban barátnőmmel, aki a padtársam. :D Sok tanár már csak annyit mond hogy: Látom a lányoknak hátul megint jó kedvük van... :D pedig csak a saját hülyeségeinken nevetünk.. :D

Tudnál írni nekem privát üzenetet? Persze, csak ha szeretnél ;)

2010. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Szia. Írtam privátot:)
2010. máj. 11. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!