Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A felbontott kontaktlencsét...

A felbontott kontaktlencsét mennyi ideig lehet tárolni ápolószer folyadékban?

Figyelt kérdés
Ma sajnos elszakadt a kontaktlencsém és nem volt nálam szemüveg, ezért kénytelen voltam venni egy pár kontaktlencsét. Viszont otthon ugyanúgy van, de Biofinity-t viselem alapesetben, viszont az Air Otix-ból tudtam most csak beszerezni. Arra gondoltam hogy az Air Pptix-osat elteszem mint " pót-kontaktlencse" és használom ugyanúgy tovább a bevált Biofinity-t. A kérdés az , hogy mennyi ideig lehet így tárolni a már egyszer felbontott lencsét?

2014. szept. 1. 13:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, attól függ, hogy milyen lencsét vettél. Napit, vagy havit? Ha napi lencse, akkor már holnap el is dobhatod, ha havi, akkor innentől számítva 30 nap. Szerintem ne bonts fel egy úgy Biofinity-t ezért, használd el azt, amit most vettél (feltéve, ha havi lencse, és nem rossz a szemednek különösebben).
2014. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!