Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencsén gondolkozok....

Ciaa kérdése:

Kontaklencsén gondolkozok. Megpróbáljam?

Figyelt kérdés
Erősen fontolgatom, hogy kontaklencsére váltok. Kortól és dioptriától mennyire függ? Pl olyanokat hallottam, hogy 14 év alatt és valamennyi dioptria alatt többet árt, mint használ. Mennyire igaz ez? Be merjem vállalni?
2014. márc. 19. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha hajlandó vagy rászánni egy bizonyos összeget, és a jó minőséget választani, akkor csakis ajánlani tudom. Nekem nyár óta van (mínusz 5 és 6-os!!), és semmi rosszat nem tudnék mondani. Nem érzem, hogy ott van, egész nap hordom, nem zavar a sportban, kevésbé rontja a szemet, mint a szemüveg (ez tényleg így van!), és esztétikailag is jobb.

Viszont ez pénzbe kerül (ami az én esetemben semmivel nem rosszabb, mint a szemüveg). Nekem lágy lencséim vannak, és 9 hónapra való adag (6 pár, egy párat másfél hónapig hordhatsz kb.) 27E Ft volt. Ehhez számold hozzá, hogy kb. havonta- két havonta elfogy egy üveg tisztítófolyadék (1500 Ft).

Összességében csak jól jársz, szerintem :)

2014. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van akinek a szeme nem bírja a lencsét. Nyilván meg kell próbálni. Szemésznél én először kaptam egy próbalencsét, amit az asszisztens segítségével vettem ki-be fél óráig, majd elmentem 1 órát sétálni a városban vele, utána visszamentünk a dokihoz. Fura volt először, de hamar megszokod.


Nekem 3 hónapos lencséim vannak, és egy pár 6.500 Ft körül van. Én folyadékot épp pár napja 4e-ért vettem, 2-2,5 hónapra elég. Bár szerintem ez drága, neten is lehet olcsóbbat.


15 évesen kezdtem használni, most 22 vagyok, végig egy fajtát használtam, de neked kell megtalálnod mi jön be neked. Az elején nyilván nehezebben fogod tudni betenni, ne abból indulj ki. Nekem pár hónapba telt, mire nem félősen nyúltam a szememhez. Néha elszabtam egy egy lencsét rögtön miután megvettem, mert akkor jobban tapad és sikeresen összetapasztottam, majd nem tudtam szakszerűen szétszedni :) Szóval óvatosan kell bánni vele.


Azóta alig romlott a szemem, de lehet ez azért volt, mert anno a növekedéstől romlott a látásom, és utána kezdtem el lencsézni. De minden bizonnyal kevésbé romlik tőle a szem.


Napi 12 órát szabad hordanom, néha megjegyezte az orvos hogy oxigénhiányosnak tűnik a szemem, ne hordjam tovább a megengedett időnél. De úgy hallottam olyan lencsék is vannak, amiben aludni is lehet. Szóval konzultálj orvosoddal.

2014. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hallottam erről a 14 éves kor szabályról, de az orvosodat kérdezd...
2014. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. márc. 20. 20:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!