Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencsét meg kell...

A kontaktlencsét meg kell tisztítani berakás előtt, ha éjjel ápolófolyadékba volt?

Figyelt kérdés
És amikor este kiveszem és berakom a folyadékba előtte meg kell tisztítani?
2009. aug. 14. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, mert az ápolófolyadék tisztítja is egyben.
2009. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyik esetben sem?
2009. aug. 14. 11:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel akarnád megtisztítani? Nem csak azért kell az ápolófolyadékba rakni, hogy ne száradjon ki, hanem azért is, mert az tisztítja is.
2009. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy az ápolófolyadékkal egy kicsit le kell tisztítani és utána beletenni éjjelre...
2009. aug. 14. 11:53
 5/8 anonim válasza:

Szia!

Elvileg amúgy meg kellene tisztítani úgy, hogy a kontaklencse folyadékot öntöd ráfelé és közben átmosogatod a lencsédet. Ezt a szemészem mondta. De amúgy én nem szoktam. Szerintem az is elég, hogy egész este a folyadékban ázik, hiszen az is tisztít és fertőtlenít.

2009. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Előző válaszoló! A szemészed jól mondta, különben a lencse felületére láthatatlan fehérje réteg rakódik, és nagyon szépen benőnek a szemerek oda is, ahova különben nem kellene (szaruhártya), végső esetben a látómezőbe, ami pedig nem hozható helyre, és bezavarja a látást. De tegyetek szívetek szerint.
2009. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hűű..hát én nem szoktam megmosni, mielőtt beteszem...de tavaly leküldött "szemfotózásra" a dokim, és ott mutatta a nőci, h be van ereződve a szaruhártyám... :S
2009. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én mindkét esetben meg szoktam tisztítani az ujjaim között. Szemészem jótanácsa-mikor kiveszed a lencséd,a szemedből rárakodótt váladékok és "szennyek"megtisztitása ajánlott,hogy ne úgy rakd bele a tokba éjszakára. Reggel pedig ami még leázott róla,nem biztos,hogy kiemeléskor nem hozod ki vele.Ezért ajánlatos felhelyezés előtt is.
2010. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!