Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse ki/berakás egy...

Kontaktlencse ki/berakás egy kézzel, hogyan? A másik kezem gipszben van.

Figyelt kérdés
Járt már így valaki, aki kontaktlencsés? És hogyan oldottad meg akkor a lencseápolást egy kézzel?
2011. aug. 1. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem, térj át szemüvegre erre a pár hétre (a legtöbb kontaktlencsésnek szokott szemüvege is lenni, tartalékban), vagy pedig minden alkalommal meg kell valakit kérjél arra, hogy segítsen. (Tudtommal, a kontaktlencse-felhelyezés erősen kétkezes tevékenység.)


Én a szemüveget választanám.

2011. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kell hozzá némi kézügyesség, de nem eleve kivitelezhetetlen. Mutató és gyűrűs ujjaddal húzod szét a szemed, a középsőn van a lencse.
2011. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem könnyű. Berakni úgy szoktam, hogy lencse a középső ujjon, és a gyűrűsujjammal picit lejjebb húzom az alsó szemhéjamat. Nem merem közvetlen a barnára rárakni, úgyhogy a szemem fehérjére rakom, és mikor rátapad, arrébb tolom.


Kivenni még könnyebb. Felnézel, és kicsippented középső- és hüvelykujjal.


És én mindezt tükör nélkül csinálom, úgyhogy nem nehéz, csak meg kell szokni.


(Egyébként nem tudom, fiú vagy-e vagy lány, de nekem könnyebb berakni, ha előtte ki vannak spirálozva a pilláim - így nincsenek útban.)

2011. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz, működik végül. Éjjeli lencsém van szerencsére, de hetente mindig kiveszem egyszer. Csak vigyázni kell, a gipszes kezemen az ujjaimat muszáj megmosni óvatosan, nehogy koszosan érjenek a lencséhez.
2011. aug. 5. 12:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem egészen. Mind a két kezed el van törve?
2011. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem, csak az egyik. De vhogy rá kell raknom a lencsét az ujjam hegyére.
2011. aug. 5. 18:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Na persze! erre nem gondoltam. Mindenesetre az a lényeg, hogy sikerült.
2011. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jamesbond ***** válasza:
100%

Nem egyszerű, de megoldható.

Te tényleg egy hétig nem veszed ki a lencsét??

Nehogy elhidd a marketing szöveget. A lencse lehet hogy kibírja, de a szemednek nagyon káros!

Ha nem akarod hogy pár év múlva végleg letiltsanak a lencséről ne aludj vele, csak nagyon ritkán ha másképp nem megoldható. Én nem kísérleteznék a helyedben mert nem visszafordítható károsodást okoz. Lehet hogy bírod pár évig gond nélkül, de azután nagyon fogod bánni.

2011. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Te tényleg egy hétig nem veszed ki a lencsét?? "


Csak most nem veszem ki gyakrabban, vagy ha elutazom vagy ilyesmi, amúgy csak néha alszom benne. Szerintem sem egészséges állandóan bent hagyni.

2011. aug. 6. 15:39
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja, amúgy PureVision lencsét használok.


És kösz mindenkinek a tanácsokat.

2011. aug. 6. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!