Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse berakás nem...

Kontaktlencse berakás nem negy. A pislogást nem tudom kikapcsolni sehogyan se. Megoldás van rá?

Figyelt kérdés

Több óra próbálkozás után sem sikerült betenni.

A végefele amikor már csak kicsi kéne pislantok egyet és leesik az ujjamról a lencse vagy ha hozzá is érek vele a szememhez akkor meg beleakad az alsó szempillámba.

Azt a gyakorlatot ismerem amikor az ujjunkkal simán megérintjük a szemünket, de ez sem használt nekem.

Végleg feladjam és maradjon a szemüveg ?


2010. ápr. 14. 22:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Hűű,mintha én írtam volna;)

Kb 2 hónapja úgy döntöttem kontaklencsés akarok lenni a szemüvegem mellet,próba lencsét vásároltunk anyukámmal,megprobáltam az optikusnál berakni ugyanígy pislogtam,és az istenért sem akart sikerülni!Elhozam haza,átmentem barátnőmhöz aki kontaklencsés<3 és segített,de 1 nap nem sikerült,másnap megint mentem akkor sikerült,de este tettük be,amikor hazajöttem ujra át kellet mennem kivenni,aztán próbálgattam egyre jobban ment,és volt hogy egyedül beraktam nehézkesen,ha mostis arra gondolok amikor már szét cibálódott a szemem annyira be akartam rakni,folyik a könnyem,már most hogy tudom milyen volt,és hát volt hogy bent volt 1 napig,de először szoknom kellet,és most is ott áll a polcomon és maradtam a szemüvegnél,úgy gondolom ha nagyon tetszett volna,és nem lett volna ilyen nehézkes akkor most is kontaklencsében írnék neked.

Üdv: 13/L

2010. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én pont így kezdtem 8 éve :-D Azóta rutinosabb lettem. Az első hónapokban nekem is majd' egy óráig tartott beleerőszakolni, de megérte, én ugyanis hiú vagyok. Most már tükör nélkül, mint aki gyógyszert kap be :-D
2010. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

szia:)

ne aggódj menni fog az:)

nehogy feladd...:)

már én is így voltam vele, hogy "áh nem érdekel, jó nekem a szemüveg", aztán addig próbálgattam, amíg sikerül, és egyre kevesebb időbe telli:)

aztán így visszatekintve, azt mondom, jó hogy nem adtam fel, és próbálgattam, még ha teljesen beleidegesedtem, mert jobb mint a szemüveg:)

szóval nyugi majd csak belejössz, csak türelem, és teljes nyugodtsággal kezdj neki, ne kapkodj, és hidd el sikerülni fog, lehet hogy nem egyik napról a másikra, de sikerülni fog:)

sok sikert:)

2010. ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
nem mutatta meg az optikus? bal kézzel mutató és középső ujjal alsó-felső szemhéjat széthúzni, és lassan berakni amíg "rácuppan"
2010. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy állj/ülj közel egy tükörhöz és amikor rakod be a lencsét, akkor a !tükörben nézd! a szemed és ne a közeledő ujjad figyeld, mert akkor nem fog sikerülni.
2010. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat remélem menni fog.
2010. ápr. 15. 21:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lópisztolyt! Állsz a tükör előtt, a jobb mutatóujjadra teszed a lencsét, a bal kezeddel a felső pilláidat feszited ki, a jobb gyűrűs ujjaddal pedig az alsó pilláidat szoritod le. Felfelé nézel, MONDOM felfelé!

És berakod. Mikor érzed, hogy a szemeden van, akkor forgasd a szemed, hogy kimenjen alóla a levegő.

Valaki csak simán körkörös mozdulatokkal rásimitja a szemére. Becsukod a szemed, és mire kinyitod, már látod is hogy bent van.

Ha igy sem megy, ird be Youtube-on, hogy : How to put in contacts lenses, vagy valami hasonlót. Millió oktató video van fent.

2010. ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gyakorlat nélkül járni sem tudnál... meg semmit sem. Remélem érted.

Nekem 2 hétig ment ilyen nehézkesen a berakás meg kivétel, de nem adtam fel. Mostmár fél perc berakni meg kivenni. Ha felfelé nézel és úgy rakod be az talán segíthet hogy ne pislogj. Fogd le erősen a szemhéjad hogy ne is bírj pislogni.

A lényeg hogy ne add fel... nem te vagy az egyetlen aki elő héten órákig kell hogy próbálkozzon mire sikerül, ezzel mindenki így van:D De aztán mikor már szemüveg nélkül élhetsz nagyon fogsz örülni:)

2010. ápr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is kell kikapcsolni a pislogást, mert ha a szempiláddal erősen lefogod a szemhéjad, akkor össze sem tudod zárni. Én is belepislognék, de nem tudok, mert így nem ér össze a két szemhéjam.
2010. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
gyakorolj!! én 13 éves vagyok 4 perc alat megtanultam. kivenni könnyebb lesz. (nekem könnyebb volt)
2011. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!