Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse berakás nem...

Kontaktlencse berakás nem negy. A pislogást nem tudom kikapcsolni sehogyan se. Megoldás van rá?

Figyelt kérdés

Több óra próbálkozás után sem sikerült betenni.

A végefele amikor már csak kicsi kéne pislantok egyet és leesik az ujjamról a lencse vagy ha hozzá is érek vele a szememhez akkor meg beleakad az alsó szempillámba.

Azt a gyakorlatot ismerem amikor az ujjunkkal simán megérintjük a szemünket, de ez sem használt nekem.

Végleg feladjam és maradjon a szemüveg ?


2010. ápr. 14. 22:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
amúgy már a kérdés feltevése után pár hónappal elmentem máshova és azóta már minden megy profin :D
2011. jan. 30. 14:32
 12/16 anonim válasza:
Én sem tudom bereakni. A gond ott kezdődik hogy eleve mindenféle kontaktlencse nélkül sem tudom akkorára szétfeszíteni a szemhéjjamat hogy a lencsét a szemgolyó közelébe juttathassam. Az optikus is baromi sokat szenvedett mire ráküzdötte, aztán két perc múlva már szedettem is ki vele, mert azt hittem megőrülök tőle, annyira szúrt. Lehetséges hogy nem jó a méret, vagy túl mélyen ülőek a szemeim? Remek pénzkidobás volt, úgy érzem.
2011. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Én nem vagyok egy ideges típus, de akárhányszor megpróbálom betenni sírva fakadok és hisztirohamot kapok. Ma már vagy ötödszörre próbáltam, teljesen kivan a szemem. Pedig az optikában egészen hamar sikerült, az optikus is megdícsért h milyen könnyen ment, itthon meg csak szenvedek vele és sírok. Este meg már azért se merem megpróbálni, mert ha nem tudom kivenni mehetek az ügyeletre. Még 3 hét van a szalagavatóig addig bele kellene jönnöm, mert szemüvegben nem táncolhatok mert leesik akkor is ha csak egyszerűen előrehajolok. Remélem ha visszamegyek az optikába segítenek majd...
2011. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Van egy tuti tipp a pislogás ellen:

Mutatóujjadra ráteszed a lencsét, másik kezeddel két ujjaddal(mutató és középsőujj) a felső szemhéjadat felhúzod teljesen, a másik kezeddel (amelyiken a lencse van) a középső ujjaddal pedig a szemed alatti részt húzod le és a mutatóujjaddal felrakod a lencsét.

elég szájbarágósan írtam le, remélem sikerül.

kivenni pedig: ugyanez a helyzet csak a összecsíped a lencsét és kiveszed, vagy kifelé húzod a lencsét a mutatóujjaddal, úgy egy kicsit meggyűrődik és könnyebb lesz kivenni. sok sikert!

2011. nov. 20. 21:20
 15/16 anonim válasza:
Köszönöm a segítséget, nagyon sokat segitettél a tippeddel. Én is pislogok állandóan és a betevéssel szenvedek, de mindent úgy csináltam ahogy irtad és sikerült. Ráadásul elég gyorsan be is tettem, kb. ötödikre sikerült! :)
2016. szept. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Sziasztok, nekem kB másfél éve van ilyen napi lencsém, de vagy egy éve nem használtam mert elég nagy a körmöm és nem tudom, most lett rendelve ilyen cuppantós berakó, de majdnem egy órát szórakoztam vele és feladtam, nem tudom, talán van aki tud segíteni elmagyarázni hogy hogyan kéne, nálam is az a baj hogy már majdnem sikerül és rá pislogok akármennyire fogom a szemem.
2023. febr. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!