Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol van a csarnokzug?

Hol van a csarnokzug?

Figyelt kérdés
A szem belső sarkában, vagy hol? Kérlek ne irányíts a googlera, és kérlek képet se linkelj, szavakkal írd le. Köszönöm.

2012. máj. 22. 16:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egyébként úgy olvasol, hogy nagyon nagyra felnagyítod az oldalt? Vagy van vmi program ami felolvassa? (Bocs ha hülye kérdés, de tényleg nem vagyok tisztában vele:D)

Szóval ha rajzolnék egy képet, ami jó nagy, akkor sem látnád?

2012. máj. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi

Azt hittem, hogy a csarnokzug olyasmi lehet mint a folyóknál a torkolat. Mintha a csarnokvíz a tenger lenne, a folyó lenne az ér amibe elvezetődik a csarnokvíz, és a torkolat lenne a csarnokzug. Valahogy így kébzeltem el.

A leírtak alapján teljesen rosszul:)

Mégegyszer köszönöm.:)

2012. máj. 26. 12:17
 13/16 A kérdező kommentje:
Felolvasó programmal használom a gépet. Van amit látok nagyító programmal is, De folyamatos olvasás fárasztó, nagyon nagyra kell nagyítani a képernyőt, mindig keresgélni, hogy hol van a következő sor eleje...Tehát egyszerűbb a felolvasót használni.:)
2012. máj. 26. 12:21
 14/16 A kérdező kommentje:
Ja, képekkel pedig már próbálkozni sem szoktam, hogy látom-e. Elmosódik ha akkorára nagyítom, amekkorán már látnám.
2012. máj. 26. 12:35
 15/16 anonim ***** válasza:

Értem:) Hát igen, nem olyan, mint egy folyótorkolat:D

Igazából a szemednek az elülő részét kb. úgy kell elképzelni, mint egy félgömbnél kisebb gömbszeletet.

Tehát van egy kör alakú alapja (ami az írisz, közepén egy lyukkal, ami a pupilla), meg egy kis kupola rajta, az a szaruhártya. És ahol a körlap meg a kis kupola összeér, ott az a kis hegyesszög a csarnokzug:D

Remélem így már teljesen érthető:)

2012. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen:) Már az előző leírásod is érthető volt.:)

Nagyon köszönöm a segítségedet.

2012. máj. 26. 20:24
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!