Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol van a csarnokzug?

Hol van a csarnokzug?

Figyelt kérdés
A szem belső sarkában, vagy hol? Kérlek ne irányíts a googlera, és kérlek képet se linkelj, szavakkal írd le. Köszönöm.

2012. máj. 22. 16:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezt képen lehet látni. Nem értem neked az miért nem felel meg:D
2012. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Meg azt se értem, hogy a google miért nem jó, mikor az első találat pontosan leírja hogy hol is van.
2012. máj. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mert nem látom.
2012. máj. 26. 11:48
 4/16 anonim ***** válasza:

Mit nem látsz?:D Az első google találatot ha beírod, hogy "csarnokzug"?

Vagy a csarnokzugodat nem látod? Azt nem is fogod látni.

2012. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja, igen, sok találatot átböngésztem már, mindenhol leírja, hogy hol van, slem csatorna és társai, képekkel illusztrálva. De így, hogy nem látom, nem tudtam rájönni, hogy hol van. Azt értettem, hogy a csarnokvíz milyen útvonalon folyik el, de a kép megtekintése nélkül nem érthető, hogy mi hol van.
2012. máj. 26. 11:53
 6/16 A kérdező kommentje:
Mit ne mlátok? Lényegében semmit. Hogy írjam még le, hogy megértsd?:) Aliglátó vagyok. Orvosilag vak.
2012. máj. 26. 11:57
 7/16 anonim ***** válasza:

Most komolyan nem értelek. Azt akarod, hogy vki írja le, hogy hol van, kikötöd a kérdésben, hogy ne linkeljünk képet, aztán most az a bajod, hogy kép nélkül nem érted, hogy hol van.

A képeken teljesen egyértelműen látszik, hogy hol van.

[link]

2012. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ja hát bakker:D Sorry, de én csak azt hittem, hogy nem látod a képeken hogy hol van. Vagy hogy a saját szemedben nem találod:DDD


A szaruhártya és az írisz között van, ennél pontosabban nem nagyon lehet leírni:D

2012. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ok köszi szépen.

Semmi gond, végülis nem ezt feltételezi alapból az ember a másikról. Csak feleslegesnek tartom kiírni, hogy vak vagyok, olyan mintha sajnáltatni akarnám magam. Úgy gondoltam, hogy aki olvassa a kérdést, biztos gondolja, hogy meg van az oka miért kértem, hogy ne képet linkeljetek.:)

Lehet még egy kérdésem?:) Értem, hogy nem lehet pontosabban leírni, de azt sem lehet szavakkal elmondani, hogy a szem felső, alsó, belső sarkában, vagy hozzávetőlegesen melyik részén?

2012. máj. 26. 12:08
 10/16 anonim ***** válasza:

Nah akkor most, hogy sikerült megértenem, hogy mi is a probléma, megpróbálom leírni:D

Szóval ha a szemet félbevágod nyílirányban, akkor kapsz egy nagyjából gömb alakot. Az elülső része a szaruhártya.

Az írisz meg gyakorlatilag egy gyűrű alakú izom. Az írisz és a szaruhártya között így létrejön egy kis tér, az az elülső szemcsarnok.

És ahol a szaruhártya és az írisz összeér, na az a csarnokzug:D

2012. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!