Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 1 napos lencsét már 3. napja...

1 napos lencsét már 3. napja bírom hordani?

Figyelt kérdés
Egy napos lencsém van és már 3. napja hordom de semmit nem érzek,hogy fájna vagy valami.Ráadásul valami gagyi próbalencse csak, mert még csak most kezdtem el, de mégsem érzek semmi rosszat.
2011. szept. 5. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:

A próbalencse ugyanolyan minőségű mint a rendes amit kapni fogsz. És ilyenekkel inkább ne kísérletezz, mégiscsak a szemedről van szó.

Ismerősöm mikor megkapta az első lencséjét nem tisztította rendesen, begyulladt a szeme, és el is tiltották egy darabig a kontaklencse viselésétől. Nem hiszem, hogy megérné.

2011. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jó,de rendesen tisztítom meg hazajövök kiveszem berakom a folyadékba és másnap megint ugyanazt felveszem.Eddig semmi baja nincs.Csak arra gondoltam hogy akkor egy harminc darabos simán elég lenne egy két-két és fél hónapra.Nem?
2011. szept. 5. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerinted viccből írják rá hogy 1 napos? 1 nap alatt elveszíti a víztartalmát, a szemed bármelyik pillanatban begyulladhat tőle és akár meg is vakulhatsz. És igen, veled is megtörténhet bármilyen hihetetlen is. Egyszer csak ezt veszed észre hogy piros erek jelennek meg a szemed fehérjén másnap meg már kegyetlenül fog fájni és könnyezni, harmadik nap már épp hogy árnyakat és fényeket látsz csak, a kegyetlen fájdalom marad amíg meg nem műtenek, az sem kellemes. Egy rokonom mesélte akivel megtörtént. Ha neked ez így is megéri akkor hajrá, egy 2hetes lencsét túlhordhatsz akár 1 hónapig max mert annak elég nagy a víztartalma meg jó az anyaga, de a napi nem ilyen. Meg sokkal drágább is, nem értem miért nem havit vagy 2heteset veszel??
2011. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem értem hogyha semmit sem érzek hogy fájna, vagy másabb lenne, akkor mért ne vehetném fel 2 napon ugyan azt a lencsét?
2011. szept. 6. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ne légy már ilyen hülye! Még én sem hallottam azt, amit a 2. kommentelő írt, mondjuk sose jutott eszembe túlhordani a lencsét...

Akkor sem olyan minőségűek ezek a napi lencsék, volt olyan, h kivettem a folyadékból és egyből szét is szakadt egy a szememben, pedig vadi új volt... Semmi baja nem lett a szememnek szerencsére, csak annyira fájt, hogy azt hittem kikaparom a szemgödrömet is

2011. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A napi lencse a leggyengébb, legvékonyabb, ezért is van hogy kiszárad 1 nap alatt, ezzel nincs mit tenni. Attól hogy nem érzed még nem jó a szemednek. Akár hordhatod egy évig is ha vállalod a kockázatot, végül is a te dolgod, te szemed. De ez olyan mint a kajákon a szavatossági idő, lejár ugyan ma a sonka, de lehet hogy azért még ehető holnap is gond nélkül. De lehet hogy mégse és beteg leszel... csak a szerencsén múlik.


Mindenesetre ha nincs pénzed rá akkor vegyél havi lencsét, tovább tart, jobban jársz minden téren.

2011. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pyronka ***** válasza:
az a lényege,hogy a lencse kiszárad,elhasnzálódik, igy ha ugy használod lehet eleinte nem tünik fel, de nem tesz jót a szemnek
2011. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gond a következő: a lencse kiszárad -> egyre rosszabbul ereszti át az oxigént -> a szemlencséd nem jut elég oxigénhez -> a szervezeted megpróbál tenni ez ellen, ereket növeszt a szemlencsébe -> az erek pedig átlátszatlanok, ezért fokozatosan egyre rosszabbul fogsz látni. Eleinte észre sem veszed persze. Emellett ugye be is gyulladhat, az is hirtelen indulhat el. Te tudod, akarsz-e kockáztatni.
2011. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!