Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes -e kontak lencsét...

Érdemes -e kontak lencsét hordani?

Figyelt kérdés
Én sose szerettem a szemüveget.16 leszek nem sokára és most márciusba ha minden kalppol kapok szemüveget meg lencsét is.CSak néha kivörösödik a szemem meg bekönynesedik?Mien hátrányai és előnyei vannak a lencsének ?Mondjuk el lehet e benne aludni ? Mert lehet úgy csinálom hogy suliba úgy megyek szemüvegbe és felteszem suliba a lencsét.Mondjuk tesizni lehet-e benne?Sokan írjatok légyszíves.
2010. márc. 1. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Előnye pl. hogy 180 fokban látsz. Nincs holttér mint a szemüvegnél. Nincs az, hogy viszket az orrod a szemüveg miatt a nyáron. Tudsz napszemüveget hordani. Hátránya talán az, hogy drágább lényegesen mint egy szemüveg, mindennap tisztítani kell. Van olyan kontaktlencse amiben lehet aludni is, de nem mindegyikben. Amiben lehet az nyilván drágább. Lehet tesizni benne. A szemvörösödésed gondolom szemszárazság miatt van, kapsz műkönnyet, szóval az is megoldható.
2010. márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hordhatsz kontaktlencsét,elöször is próbalencsét kapsz hogy beválik avagy sem.Elönye nem párásodik,teljes látótér nem úgy mint a szeművegnél.NEM szabad elaludni benne...elöször csak 4 órát majd 6,8 és aztán reggeltől estig horhatod,de a szemész ugy is javasolja hogy legalább heti 1napot hord a szeműveget.Minek akarod egyszerre felvenni a lencsét és a szeműveget?Persze hogy tesizhetsz benne...azért is jóa a kontaktlencse pl.sporthoz:))
2010. márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem már 20 éve van kontaktlencsém,nem cserélném el szemüvegre semmi pénzért!Ahogy már előttem írták,kitágítja a látóteret,van olyan amelyikbe lehet aludni.Sokféle lencse van,vizsgálat után kiderül neked melyik lenne a megfelelő.
2010. márc. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem olyan lencsém van, amit hónap elején beteszek és egészen hónap végéig bent lehet anélkül, hogy kivenném. Szóval nyugodtan lehet benne aludni, tesizni, stb. Kb. 10.000 forint 3 hónapra. Egyetlen dolgot nem lehet benne csinálni, az pedig az úszás, mert a klór beleivódik és később káros a szemre. (Bár egy napos kontaktlencsébn lehet úszni.) Szerintem ezerszer jobb, mint a szemüveg nem párásodik, nem esik rá az eső, nem törik el, nem esik le, szerintem nem is drágább, ezeken kívül még végtelen előnye van.
2010. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak: megírnád, pontosan milyen márkájú lencsét használsz? 10.000,- Ft 3 hónapra nagyon olcsó... ráadásul ha egész hónapban a szemedben van, a napi folyadékot is megspórolod. Megköszönöm a választ, mert nagyon szeretnék én is valami ilyesmit.
2010. márc. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!