Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik kontaktlencsét válasszam?

Melyik kontaktlencsét válasszam?

Figyelt kérdés

Ez lenne életem első lencséje, meguntam a szemüveget. A szemeim -2,5 -2,5 és szemtengelyferdülésem nincs. Olvasgattam hogy a Johnson & Johnson termékek beváltak másoknál, de:


[link]


itt annyi van, mint csillag az égen. Melyiket lenne érdemes és miért? :)


2011. aug. 30. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Acuvue Oasys with Hydraclear Plus
2011. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én optikusra bíznám a dolgot. Nincs a környékeden optikus akit ismersz? Én úgy indítottam, hogy megvizsgálta a szemem, először ő tette a szemembe, kicsit szoktam az érzést, majd a kivenni és betenni is megmutatta hogyan kell, addig el sem engedett míg nem ment a dolog. Ennek megvan a megfelelő fogása, hogy ne okozz magadnak kellemetlenséget és ne sértsd meg a szemgolyód. Ha bármi problémám van mindig őhozzá fordulok, előfordult, hogy az új lencse szar volt, bökött, akkor adott ingyen másikat. Szóval az én tapasztalatom szerint, jobb ha van egy optikusod. A szem nem játék.
2011. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne a NET-ről rendelj lencsét, legalábbis először ne. Menj el szépen egy optikába, ott megvizsgálják fizikálisan is és műszerrel is a szemed, kikérdeznek érzékenységről, életmódról és ezeket összesítve az optikus ajánl többféle lehetőséget, amiből akkor már tudsz mi alapján választani. Ezután próbalencsét kapsz, és ha minden O.K., akkor rendelik meg számodra a véglegeset. Azok lejárata után, a megfelelő adatok birtokában már a következőt akár a NET-ről is rendelheted, ha a hagyományos út neked nem felel meg.
2011. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek!
2011. aug. 30. 15:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kontaktlencséből más dioptria kell mint szemüvegből, tehát vizsgálatra mindenképp menned kell, ott kiderül hogy egyáltalán milyen fajta/márka jó neked. Amit az első írt az egyik legjobb fajta, de nem mindenkinek jó a szemére. Nekem meg éppen az az egyetlen amit bír a szemem, semmi mást. Ezért is kell próbalencsével kezdeni, mert lehet hogy nem is jó az amit mondjuk megrendelnél.
2011. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, mindenkit megzöldkezeltem :)
2011. aug. 30. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
15:51: Szerintem rendeljen a netről, de persze kérdezze meg az optikust, hogy milyet ajánl neki, milyenre van szüksége. A boltba kib.aszottu drága a kontaktlencse...
2011. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

19:25!

Annyit mindenkinek megér talán a szeme, hogy az elsőknél legalább nagyobb áldozatot hozzon. Ha már tutira bevált, ráér a Net-ről rendelni. Holt biztos, hogy az optikus csak a náluk forgalmazott, náluk kipróbált, általuk betanított lencsehasználatra vállal felelősséget. Az első válaszomban is benne volt, hogy csak az elsőknél, de ott lényegbevágó. A SZEME A TÉT, pár ezer forintért kockáztassa?

2011. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, hogy kérdezze meg az optikust. Mondd valamilyen lencsét, és vesz olyat a netről. Ha nincs aneten olyan, akkor megkérdezi, hogy azok közül ismeri-e valamelyiket, melyik lenne neki a jó. Amúgy meg, ha nincs semmi, akkor kell a görbület, dioptria, aztán lehet próbálkozni, melyik a legkényelmesebb.
2011. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!