Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meik kontaktlencsét válasszam...

Meik kontaktlencsét válasszam a 5,5öset v a 6osat? Bővebben lent

Figyelt kérdés
nah szal az a helyzet h 1 hete voltam szemorvosnál a szemem nem romolott (5,5 dioptria távolra) kértem kontaktlencsét ma elmentem a kontaktlencséshez(ofotért) és megvizsgálta és aztmondta h 6- os dioptria kéne az biztos h kontaktlencse lesz csak azt nem tudom h 5,5 v 6 lécci segitsetek am most 5,5 ös szemüvegem van és rendesen látok vele BOCS A HELYESÍRÁSI HIBÁKÉRT GYORSAN ÍRTAM
2010. jan. 25. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
5,5.Amúgy ugyanaz a dioptria kontaktlencsénél mindig erősebbnek számít,jobban terheli a szemet.Nekem is van én is ott vizsgáltatom a szememet,ahol rendelem-ha kicsit erősebb is kell,nem ajánlják mert csak ellustul a szem és romlik tovább.
2010. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát figyelj, ha rendesen látsz vele, akkor 5,5öset kérj, bár apának adtak egy mintát, és ha avval jól látott, kifizette a többit, és megkapta három hónapra... (én szemüveges vagyok, csak az ő példáját tudom felhozni)
2010. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szemüvegem -1,75-ös, míg a kontaktlencsém csak -1,5-ös és jól látok mindkettővel. Ahol vettem ott azt mondták, hogy ez így normális mert közelebb van a lencse a szemhez mint a szemüveg.
2010. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat akkor az 5,5 öset fogom kérni
2010. jan. 25. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Találtam egy értelmes magyarázatot: [link]


Üdv

2010. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kösz szépen
2010. jan. 27. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!