Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem stabilizálódó szemtengelyf...

Nem stabilizálódó szemtengelyferdülés?

Figyelt kérdés
Szóval nem tudom mennyire normális, de a jobbik szemem általában olyan -0,50-es, de van hogy fél napig teljesen jó, olyan mint a bal (az tán -0,25, de ez egyáltalán nem is zavar, szinte 100%-os is vele a látásélesség a szemorvosi tábla szerint). Az van hogy néha fél napig jó, néha ébredéskor is rögtön rossz már, legtöbb esetben ébredés után egy rövidebb ideig tökéletes aztán csúszik szét a kép függőlegesen. A kérdésem hogy 20 éves korban mennyi az esélye, hogy valamilyen szemtornával ezt akár tökéletesre, vagy majdnem tökéletesre (mondjuk olyan szinten mint a bal szemem) megjavítsam? Valaki tud konkrétan csak 1 darab szemre valamilyen bevált szemtornát? Pl. volna értelme annak, hogy lekötöm a bal szememet amikor csak tehetem, és a jobb szememet használnám csak? Ez szerintetek megedzené? Vagy ez a nem stabil romlás kiváltója lehet valami vitamin hiánya is? Azt is tudni kell, hogy nem vok valami kajás, és hát elég keveset is táplálkozom. Mindenféle megoldást várok, a lézeres szemműtét kivételével, meg tudtommal azt nagyobb dioptriák esetében végzik csak. Ja meg szemorvosnál voltam már, szemüveget is kaptam, de most próbálom azt, hogy egy pár napja nem hordom, viszont a jelenség, hogy nem stabilizálódik a romlás, ez maradt a régi. Néhány jelenség amit sűrűbben tapasztaltam. Egyszerűen csak bejön a tiszta kép, majd egy pislantás rögtön tönkreteszi és újra rossz. Van hogy ha törölközővel vagy száraz zsepivel megtörlöm az éppen fáradt vagy könnyező szemem, akkor is egy időre bejön a tiszta kép. Meg olyan is van hogy erősen behunyom a szemem pár mp-re, kinyitom és tökéletes, aztán egyet pislantok és újra rossz. Na nem tudom ez az ilyen szemproblémák esetén mennyire gyakori, én várom mások véleményét is.
2011. júl. 1. 00:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt mondtad annak az orvosnak is aki vizsgalt? Mert ez igazabol nem normalis. A szemuveget pedig hord mert segit szinten tartani a dioptriat.
2011. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!