Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most kaptam szemüveget és...

Most kaptam szemüveget és amikor mentem az utcán úgy éreztem, mintha egy 'emelkedőn' lépkednék. És kicsit jobban lejtett is így szemüvegben az út. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

A jobb szemem -0, 75-ös, a bal -2, 75-ös!

Lehet, hogy csak meg kell szokni a szemüveget? És akkor jobb lesz? Vagy rossz a szemüveg dioptriája??


2010. aug. 5. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

meg kell szokni

nekem a napszemüveggel volt igy,kbv 2 hétig olyan volt mintha lépcsők lettek volna előttem:D

2010. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először nekem is ilyen érzésem volt a szemüvegtől:S

Át kell állnia a szemednek,megszokja..és már minden jó lesz:)

2010. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Majd csak megszokom.. :)
2010. aug. 5. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg menj vissza az optikushoz, valószínű rosszul csiszolták. Jobb helyeken a kész szemüveggel sétáltatnak, lépcsőztetnek, hogy mennyire jó a szemüveg. Ha nem biztos a járásod, a szemedet erőszakolod meg az erőltetéssel. A diopria biztos, hogy jó, amit írsz egyértelműen csiszolási hiba. Tapasztalatból mondom, és tényleg ne hidd, hogy a szemed megszokja, mert legfeljebb még egy kis szemtengelyferdülést is szerzel magadnak.
2010. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát jó.. Azért a biztonság kedvéért majd a visszamegyek aszemészetre!
2010. aug. 6. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!