Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ki lehet-e cserélni a lencsét...

Ki lehet-e cserélni a lencsét egy szemüvegben?

Figyelt kérdés
Új (erősebb) lencse kellene, de nekem nincs kedvem megválni a mostani keretemtől, mert szeretem ezt ami most van. Nem olyan öreg keret amúgy. Talán 1,5 éves.
2011. júl. 7. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze :)
2011. júl. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert egyik ismerősömnek pl nem cserélte ki a látszerész. Hebeget habogot minden félét, hogy ha kicseréli akkor így nem lesz jó, meg úgy nem lesz jó, ki fog majd esni, meg mitomén, ezért venni kell egy új keretet.

(Persze neki az a biznisz, ha keretet is vesz az ember, nem csak lencsét. De én a keretem nem akarom lecserélni.)

2011. júl. 7. 08:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem keretet kell cserélni, hanem optikust :D

Mi pl. úgy csináltattuk szinte az összes szemüveget a családban, hogy a teszkóban vannak ilyen gagyi szemüvegek, ha valamelyiknek megtetszett a kerete, azt megvettük (ez ugye pár száz forint), és abba tetettük bele a lencsét. Már több éve játsszuk ezt, semmi gond nincs ezzel a módszerrel.

Mindenesetre elég gáz az az optikus, aki ilyet mond, én nagy ívben elkerülném, mert elég egyértelműen a lehúzásotokra utazik.

2011. júl. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van olyan keret, amiben tényleg nem praktikus cserélni, és nem lehúzás, neki mindegy, megveszel-e egy keretet, vagy 2 hónap múlva jössz új lencséért, mert a másik kiesett és tönkrement.

Rendes, alul-felül fogós kerettel általában nincs probléma, a damilosokkal könnyen lehet.

2011. júl. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!