Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem látok jól szemüvegben?

Miért nem látok jól szemüvegben?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és kb. 1 hete van szemüvegem, de a táblát még így sem látom teljesen tisztán. Miért van ez, rossz a dioptria, vagy ha kicsit szokom még, akkor idővel látni fogom majd az írást???

Ha esetleg másik dioptria kell, azt hogy lehetne megoldani? Most csinálták a szemüveget, újat nem akarok, az drága.... van valami megoldás rá??


2010. szept. 21. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fogd a szemüveget, menj vissza a szemorvoshoz, mutasd meg neki, hogy ezt csinálták és nem igazán jó. Ő is ellenőrzi, hogy olyat csináltak-e, amit ő felírt. Előfordulhat tévedés is az optikusnál.
2010. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, szerintem nem történt hiba. A gond az, hogy amikor vizsgálta a szemem, és próbálta beállítani, akkor mondta, hogy állítsam be magamnak(tekerjek valamit), de én nem tudtam, s az alsó két számot nem is láttam. De a gépnek meg kellett volna mondania a jót szerintem.... És valószínűleg pont az a baj, hogy a két legkisebb számot nem látom, ezért nem látok messze vele jól.
2010. szept. 21. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos így jártál...A computerrel is meg szokták nézni, de bizonyos fénytörési hibák miatt a megfelelő dioptriának, cilindernek a "belövése" a hagyományos lencse-cserélgetős módszerrel a legpontosabb. Sokszor már a beteg sem tudja eldönteni, melyikkel lát jobban. Azért nem lenne rossz, ha azt a 73-as még el tudnád olvasni :)

A lényeg: lehet, hogy mégiscsak újra meg kéne csinálni a vizsgálatot és (sajnos) új lencsét csiszoltatni.

2010. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal ha van garancia rá akkor nem kerül pénzbe kicserélni a lencsét... mivel nem jó neked, tehát valamit nem jól mértek be. Ez nem a te hibád. Menj vissza és mondd el hogy nem látsz teljesen jól vele.
2010. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Miért kéne az optikusnak ingyér kicserélni a lencsét? A páciens hozott egy szemorvos által felírt szemüveg receptet. Ő azt készítette el, a megadott paraméterek szerint. Ha mégsem lát vele jól a beteg, akkor kinek is a hibája? És szerinted a szemorvos ki fogja fizetni az újabb lencsét?
2010. szept. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a garanciába benne van hogy ingyen kicserélik a lencsét 2 hónapig ha nem jó (bármi okból).

A kérdező meg nem írta de gondolom az optikában mérték be a szemét nem külön szemészeten... legalább is nekem ez lenne logikus hogy az ember ott is méretteti ahol csináltat.

2010. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát kicsibuba ezt elcseszted... Te állítottad be magadnak, a számítógép nem tudja olyan pontosan megállapítani. Azok a lencsék drágák voltak, nem hiszem, hogy valaki ki fizetné neked. A szemorvoshoz kell visszamenni és neki reklamálni.
2010. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!