Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek ha szemüvegben...

Mit tegyek ha szemüvegben rosszabbúl látok messzire mint nélküle?

Figyelt kérdés

Ma voltam szemvizsgálaton életemben előszőr. Megállapították hogy mind két szemem +0,5

Megcsinálták a szemüveget, közelre nagyjából jó, de messzire homályosabb.Mit tegyek? Menjek vissza vagy csak szoknom kell még.


2010. febr. 11. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
ha +-os a szemüveged, az azt jelenti, hogy távollátó vagy, vagyis csak közelre kell használnod a szemüveget. távolra természetes hogy homályosan látsz a +-ossal
2010. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha +0,5 akkor természetes hogy távolra homályosan látsz, mert az olvasó szemüveg.
2010. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A + dioptriás szemüveget csak olvasáshoz kell feltenned, nem állandóra.
2010. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Kedves kérdező! Lenne egy kérdésem. Csak rutin vizsgálatra mentél, vagy észrevettél valami rendellenességet. Köszi a válaszod!
2010. febr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vedd le
2010. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szemfáradásos tünet miatt mentem el szemvizsgálatra.(ezt a kifeljezést a szemész használta) Ilyen volt:könnyezés, fejfájás, monitor előtt gyengénlátás,szemfájdalom stb.

Nekem azt mondta,hogy állandóra kell használom, ezért jelent problámát az,hogy távolra homályosabban látok benne,mint nélküle. Így nem tudom állandóra használni csak max. olvasó szemüvegnek.Kérdésem csak annyi lenne, hogy a távoli homályos látás ebben az esetben természetes e?

2010. febr. 13. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj vissza es kerdezd meg az orvost. Addig is vedd le, ha nem olvasol.
2010. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fel sem tudom fogni hogyan mondhatták neked a plusszos szemuvegre állandoan lehet hordani.Nekem 0,75.ös van,az optikus direkt felhivta a figyelmem ebben nem lehet ám csak olvasni,nemhogy távolba is használni fogom,mert nyirom vele a szemem.
2010. márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!