Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de remélem érthetően leírtam.

Lassan egy éve kiderült, hogy a ball tricepszemben van egy 3cm nagyságú jóindulatú daganat. Ez alatt az egy év alatt nem változott semmit. Voltam már 3 MRI vizsgálaton is és ugyanennyi ultrahang vizsgálaton is, de azok sem mutattak semmi változást. A daganattal viszont az a baj, hogy mélyen be van ágyazódva az izomba. Fájdalmat érzek, olyan fájdalmat, mint amikor beütöd valamidet és kék lesz a helye és ha megnyomod, akkor fáj. Az orvos akihez járok ezzel a problémával elmondta tegnap a lehetőségeimet: Mindezeket az eshetőségeket összeadva 2 opció lehetséges

1. Otthagyjuk a daganatot ahol, van (abból kiindulva, hogy 1 év alatt nem változott sem méretben, sem helyezkedésben) és kb 2-3 havonta kontrollra járok.

2. Kiveszik a daganatot. Ez, viszont azzal a kockázattal jár, hogy izomkárosodás lesz (ez az orvos szerint elkerülhetetlen), aminek az lehet az eredménye, hogy az izomkárosodást a szervezet hegesedéssel fogja pótólni, ami ugyanakkora fájdalmat okozhat, mintha benne lenne a daganat, de az is lehet, hogy kevésbé fog fájni, mint amikor benne van a daganat.


Tulajdonképpen ugyanúgy járnék, azzal, hogy kiveszik a daganatot, mintha bennem maradna.


Az orvossal abban maradtunk, hogy más orvosok véleményét is kikérem és ha szükségem van rá, akkor családtagok véleményét is ki lehet kérni, de a végső döntés az enyém legyen és ne másé. Mert ha esetleg megbánom, akkor az teljes mértékben az én felelősségem legyen.


Őszintén nem tudom, hogy mitévő legyek. Most megyek egy másik orvos véleményét is kikérni, de tegnap este a szüleimmel is átbeszéltem a dolgot, ami veszekedésbe ment át. Ugyanis édesapán sajnos mozgássérült, a lábát nem tudja úgy mozgatni egy vírus miatt, emiatt miatt ő nagyon a műtét ellen van, mert szerinte mivel, hogy nem életveszélyről van szó ezért felesleges a műtét. Úgy fogalmazott, hogy "felesleges szabdalni magad", (igen tényleg ezt mondta), és itt pattant nálam el valami és normális hangnemben elküldtem kicsit délebre a beszólása miatt, amiért a mai nap teljesen feszült a légkör a családban. Ezt egyszerűen nem tudom neki megbocsátani, nem én akartam, hogy az a daganat ott legyen.


Szóval ez a teljes történet. Ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek.



tegnapelőtt 12:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Az izomkárosodás nemcsak fájdalommal járhat, hanem ez csak a minimum amivel jár.


Én így, ahogy ezt egyben leírtad mindent összevetve nem vállalnám a műtétet, hanem járnék kontrollra.

tegnapelőtt 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!