Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szednem kell egy adott gyógyszert, ami tényleg nagyon jó a szervezetemnek, így nem is hagynám csak úgy abba magamtól, nyilván a nem szedése egészségügyi kockázattal is járna. Viszont hosszútávon megnövelheti bizonyos ráktípus kockázatát. Lehetne ugyan cserélni más hatóanyagra, de az nem rendelkezik ilyen specifikus, mellékhatásmentes tulajdonsággal. 20-as éveim végén járok, szóval előre láthatólag még igen sokáig kellene szednem a gyógyszert, ennek következménye lehet, hogy akár már középkorúként igen nagy (átlagnál nagyobb) kockázatom lehet a rákra.

Ti hogyan döntenétek, mit csinálnátok?



júl. 22. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Vérnyomáscsökkentőről van szó?
júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen
júl. 22. 19:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egészéges ember vagyok, így nem nagyon tudom beleélni magam a helyzetedbe. Legalább a betegségedet és az alkalmazott gyógyszert leírhatnád. Mondjuk én inkább próbálom a rákot elkerülni, egészségesen élek, nem dohányzok és minimális alkoholt iszok csak.
júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Melyik gyógyszer? Mert volt egy rákkeltő amit kivontak a forgalomból, de ugyanaz a hatóanyagú párja is van.
júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Valsartan

Igazából bármely ebbe az osztályba tartozó hatóanyagnál megvan a kockázat

júl. 22. 19:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt szedem én is, Valsacorról tértem át erre. Sajnos minden más hatóanyagú meg más mellékhatást okoz :/
júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen sajnos:( az ACE-gátlók sokakat megköhögtetnek, de ennél semmilyen mellékhatás nincs
júl. 22. 19:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Gondolom, ha újra találnának szennyezést, ismét betiltanák. Addig meg nem lehet nagy gond...
júl. 22. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak, hogy valaki valami megnyugtatót is írjon:)


Sokkal nagyobb, hirtelen bajod is lehet ha nem szeded a gyógyszert, szerintem ez jelenleg a fontosabb, hogy ne történjen semmi baj, a “semmiből”.


A rák meg “csak” egy esetleges mellékhatás, annyi szart eszünk, iszunk, szívunk, hogy ez egyre jobban jelen van.

De mivel nálad lehet fokozott kockázat, csak menj el évente a szűrésekre. Vérvétel, röntgen, nőgyógyász, ha nő vagy, gasztroentrológia stb.


Évente 1-2 hetet megér, csak azért, hogy lásd mi a helyzet az egészségeddel.


Minden jót kívánok neked!:)

júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Vérvételnél a süllyedés és a CRP kimutatná, ha valami gond lenne (rák kezdődne)?
júl. 23. 08:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!