Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Komolyan nincs hatásos fájdalo...

Komolyan nincs hatásos fájdalomcsillapító csonttörésre?

Figyelt kérdés
A párom balesetet szenvedett 4 napja, nyílt combcsonttörés, kifordult a térde, és kulcscsonttörés. Nagyon nagy fájdalmai vannak, és baleset óta egyáltalán nem eludt, az alvatlanságtól már hallucinációi vannak. Infúzión kap valami fájdalomcsillapítót, de az semmit nem segít, és az orvos azt mondja, hogy nem tehet semmit, el kell viselni.

#baleset #kórház #orvos #sérülés #fájdalomcsllapító.
jún. 5. 07:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Durva sérülések, jobbulást neki! Ha az orvos azt mondta, akkor az úgy van. Minden fájdalmat nem lehet maxra csillapítani sajnos.
jún. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Én is így voltam napokig ezzel kisebb sérüléssel. Eleinte paracetamolt meg ilyen recept nélküli cuccokat kaptam, aztán addig csesztettem az orvost, míg végül adott valami morfin származékot. Összesen csak két alkalommal kaptam, de már ez is elég volt ahhoz, hogy ne kívánjam a halált.
jún. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Az infúziós fájdalomcsillapító a leghatásosabb, jobb mint a gyógyszertárban kapható végy nélküliek. Beszéljetek az orvossal, hátha lehet csinálni idegblokadot ( vagy valami hasonló a neve ) … a lényeg h egy aneszteziológus vagy intenzív terápiás orvos el tudja végezni… az ideg mentén ( ami a zónáért felel ) fecskendezik be a hatóanyagot és blokkolója a fájdalmat 12 órára.
jún. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

Ha az orvos azt mondta, akkor az úgy van.

Na, egy újabb bólogatós "igen doktorúr, értettem doktorúr" kutya.


Szimplán nem kockáztatja a seggét, ha nem ad semmit a fájdalomra, azzal nem kockáztat, de ha valamiket felír, ütköztet, túllövi az adagot, akkor igen. Magyarán, hozzánemértő a doki. Sz_rik ő rá.

jún. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
#4: Ezt nem tudhatod, lehet így van, lehet nem, a beteg kórelőzményét nem ismerjük.
jún. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
Perifériás idegblokád jol jon ilyenkor, ami olyan érzéstelenítési módszer, amelynél az ideg közvetlen közelébe adnak helyileg érzéstelenítő gyógyszert. Ennek hatására az adott ideg a gyógyszer hatástartamának idejére az információkat (például a fájdalmat és a hőérzetet) nem továbbítja az agy felé
jún. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#5 Tudtunkkal nem allergiás semmilyen szerre, és nem is beteg. 33 éves fitt férfi, jó fizikummal.
jún. 5. 07:32
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
Akkor ki kell követelni az orvostól, más mód nincs.
jún. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Az 5-ös nem beszélt allergiáról, hanem kórelözményröl, az teljesen más.
jún. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
Biztos, hogy lehetne pl. gerinc érzéstelenítést csinálni, csak vagy nincs rá szakorvos (aneszteziológus) vagy fontos, hogy a kezelőorvos tudja, hogy mi hol mennyire hogy fáj, hogy mozog, mit érez a beteg... A betegjogi képviselőt, intézményvezetőt, másik orvost lehet keresni, hátha valakinek lesz ötlete, hogy hogy oldják meg, esetleg másik intézménybe vinni, ahol rendelkezésre állnak a feltételek.
jún. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!