Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pco betegséggel hogy kérhetném...

Pco betegséggel hogy kérhetném az orvosom, hogy küldjön el terheléses cukorvizsgálatra? Ki ír beutalót a vizsgálatra és hol végzik el?

Figyelt kérdés

mert úgy érzem alacsony a cukrom, sokszor rosszúl vagyok gyárba, lever a víz, remegek, hányingerem van, szédülök. A vércukorszint mérés mindig jót mutatott eddig, de akkor pont jól éreztem magam, és köztudott, hogy a cukorszint folyton ugrál.

Terhelésesen még nem voltam, és a pco pont olyan betegség, ahol inzulin rezisztencia áll fenn, azaz cukor és anyagcsere, enzim zavar.


2010. jún. 25. 21:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%
Kedves kérdező, a kettes válaszolónak jár a pont, ugyanis nagyon nincs igazad! Ha nem vagy tisztában a dolgokkal, ne állíts már hatalmas magabiztossággal hülyeséget... 2-es típusú diabetesben az inzulin REZISZTENCIA azt jelenti, hogy VAN INZULIN, de az NEM KÉPES kifejteni a hatását, vagyis NEM TÁVOLÍTJA EL a glükózt a vérből. Így magas az inzulin szint is ÉS a glükóz is...
2010. jún. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
itt nem az inzulin hatásáról van szó, hanem az inzulin mennyiségéről, hogy bizonyos szituációkban nem úgy reagál a termelődés a szervezetre ahogy kéne, azaz nem annyi termelődik amennyire szükség lenne, itt lehet dobálni szakszavakat, meg bemásolni dolgokat, de én tudom mit jelent. Én én is sokat olvastam róla, de nem csupán az inzulin rezisztenciáról van szó. Ez sokkal összetettebb annál. Nem tudom, hogy van e ilyen problémám, csak azt tudom, hogy PCO m van, ez már meg van állapítva, az agydaganat is, és sokszor sok az inzulinom, ami következtében gyakran lenn van a cukrom, de persze az a legrosszabb amikor ugrál.
2010. jún. 29. 00:52
 13/21 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy itt senki nem másolt be szakszöveget, neked nem ártana mélyebben tájékozódni a témában. Egyszer cukorbetegségről hadoválsz, utána meg az inzulinszintedről...(igen, tudom hogy a kettő közt lehet összefüggés, de te épp most állítod hogy nincs)...szóval menj el orvoshoz...
2010. jún. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

szerintem nem vagy orvos hogy mnident tudjál, sőt még sok orvos sem tud helyesen sokmindent, egyik ezt mondja másik mást mond, akkor mi az igazság, biztos hazugság az a könyv, meg olvasmány amit olvastam, és biztos a dokim is hazudik.


lényegében ugyanazt mondom amit te, az tök mnidegy nekem hogy mit csinál az inzulin a cukorral, lényeg az h sok van, a cukrom meg alacsony,

és hogy ezt az enzimzavar okozza, ami a pco következménye

csak nálam a prolaktint az agydaganat termeli, de összefüggésben áll a magas inzulinnal, attól hogy magas az inzulinom, még nem biztos hogy cukros vagyok, vagy inzulinrezisztenciám van.



De nagyobb esélyem van rá hogy kialakulhat, épp ezért szeretnék elmenni terheléses cukorra, mert ott kiderülne h van e ez a betegségem, vagy kizárásos alapon más bajom lehet, attól még hogy 24 éves vagyok, meg feltettem egy kérdést, és nem vagyok orvos, még nem kéne hülyének nézni, főleg ha ugyanaz mondom amit más, csak nem szakszavakkal.


latin szavakkal semmit nem lehet megmagyarázni csak dobálózni, magyar szavak kellenek ide, megjegyezni én is megtudok orvosi kifejezéseket


de attól még nem érted, hogy használod :D :D



köszi ennek az egy két embernek aki írt :D


de ezeket lapokon is olvastam már, leég ha rákeresek google ben :)



ugyism indenki azt irja hogy nézd meg neten :)

2010. jún. 29. 01:24
 15/21 anonim ***** válasza:
55%
Hát úgy látom, hogy te olyan sötét vagy mint az éjszaka, nincs kedvem magyarázkodni, sajnálom szegény orvosodat is...Biztos elmondta már ezerszer, hogy mi a bajod, de ugyanúgy nem voltál képes felfogni, mint most azt amit már többen is leírtunk neked. Ha azt hiszed, hogy a sok 'okosság' amit a neten, meg Nők Lapjában és még ki tudja hol olvastál hasznos, akkor sajnálom, gyógyítsd meg magad, úgyis jobban tudsz mindenkinél mindent...(annyit még hozzátennék, hogy a válaszaimat veled ellentétben nem laikusként írtam, és nem használtam latin szavakat pont azért, hogy érthető legyen)
2010. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A PCOS-t az esetek 90%-ában az ún. metabolikus szindróma okozza, mely elhízással és 2-es típusú cukorbetegséggel is jár. Sőt, inkább úgy mondanám, hogy az elhízás a fő ok, a 2-es típusú cukorbetegség (a magas inzulinszint miatt pedig a máj több hormonkötő fehérjét termel, melyek alaposan megváltoztatják a hormonszinteket) és PCOS pedig a következmény.


DE: Mint te is írtad, vékony vagy, és van egy hipofízis adenomád, mely jó eséllyel PCOS-t is okoz nálad. A PCOS-s esetek 5-10%-át okozza adenoma (ezt az adatot nem a kisujjamból írtam). Ebből a helyzetből kifolyólag, nálad feltehetőleg sem az elhízás, sem a kettes típusú cukorbetegség "nem játszik". Vagyis, a neten össze-vissza olvasgatott infók 10 emberből 9-re igazak, de te jó eséllyel abba az "1"-be tartozol, akire nem...


Nálad jó eséllyel az adenoma kezelése meg fogja oldani a problémát. Ennek ellenére kérhetsz terheléses cukorvizsgálatot, ha neked az kell a "teljességhez", de akkor lennél szíves majd az eredményét ide beírni.


Az egyik hozzászólásomban (tegnap 11:09) azért szaladt el velem a ló, mert finoman szólva akkora butaságokat írtál, mint ide Jeruzsálem. És ahogy látom, még most is csak tetézed a bajt, az meg sem fordul a fejedben, hogy esetleg valaki tanult is a témáról, nemcsak a pcos.hu oldalról olvasgatott... És most figyelj, mert most valóban idézni fogok Neked erről az oldalról ha nekem már nem hiszel (eddig mindent fejből írtam, a tanulmányaim alapján):


"Ha az inzulin hatékonysága csökken, mert a zsír- és izomsejteken levő fogadó helyek (a receptorok) rosszak, és nem ismerik fel az inzulint (mint amikor rossz a zár és nem tudjuk kinyitni az ajtót a megszokott kulccsal) vagy a sejteken belüli további anyagcsere-lépésekkel van valami öröklött vagy szerzett baj, elmarad a kívánt hatás, tehát nem csökken le a vércukorszint. Erre a szervezet úgy reagál, hogy a hasnyálmirigy több inzulint termel, hogy a többlet-inzulin valahogy jobban elvégezze feladatát. Igen ám, de eközben a sok inzulin sok mást is csinál ott, ahol nem kéne, pl. hizlal, és az étvágyat is fokozza. A felszaporodó zsírsejteken is persze ugyanolyan rosszak a receptorok (vagy a sejteken belüli folyamatok), így a megnőtt keringő inzulinmennyiség vércukor-szabályozó hatása is kevesebbnek bizonyul, ami további inzulin-túltermeléshez vezet. A sok inzulin hatására olykor-olykor egyszer csak mégis lecsökken a vércukorszint, ami kifejezett éhségérzetet, cukor iránti vágyat provokál. Ördögi kör ez bizony: csökkent inzulinhatás - több inzulin - éhségérzet, elhízás - még rosszabb inzulin hatás - tovább fokozódó inzulin rezisztencia.


Közben annyira megromolhat a vércukorszint szabályozása (különösen, ha más okoknál fogva még az inzulintermelő képesség is csökken), hogy a vércukorszint emelkedése állandósul, ekkor cukorbetegség alakul ki. "


Különösen a "VÉRCUKORSZINT EMELKEDÉSE" kifejezést ajánlanám a figyelmedbe. Ha a neten már megpróbálsz valamiről informálódni, akkor legalább fogd is fel, amit olvasol. Ezért mondja sok orvos, hogy a beteg inkább ne nézzen utána a dolgoknak, mert ha egy honlapon hiába vannak jól leírva a dolgok, sokan csak egy leegyszerűsített "benyomást" szereznek a témával kapcsolatban, mely nem mindig fedi a valóságot. (Arról nem is szólva, hogy sok honlap csak tudományosnak álcázott gyógynövény/vitamin reklám).


(Amúgy szeptemberben kezdem a 4. évet)

2010. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

szerintem nem itt kéne kiélni a frusztrációt, nem itt kell okoskodni, meg lenézni a másikat, el kéne fogadni, hogy ugyanarról beszélünk, csak más szavakkal, meg egyk is lényegtelen dologban nem értünk egyet, attól még nem biztos h csak az egyik félnek lehet igaza, aki nem orvos az nem tudhatja, csak mer olvasta neten, vagy mer hallotta valahol.

Akkor biztos az a doki (dokik) hazudtak nekem, vagy biztos mindenki okos csak én vagyok hülye meg süket.

nem értem attól hogy valaki fiatal és kérdez mért kell hülyének nézni, és nem kéne regényeket bemásolni, mer ezek nem saját gondolatok és tapasztalatok, hanem netről bemásolt szövegek, én is tudok latin szavakat, amelyeket még magam sem értek.

Mi lenne ha mnidenki a kérdéssel törődne, és nem az apróságokon akadna fenn.


Szerintem az a sötét aki mondja :) szal kvittek vagyunk


nagyon ráértek itt irogatni :)

2010. jún. 30. 00:15
 18/21 A kérdező kommentje:
már tök lusta vagyok elolvasni ezeket a regényeket
2010. jún. 30. 00:16
 19/21 A kérdező kommentje:

inkább rákeresek neten ahogy eddig, és találtam rácáfolkást a ti kis meséitekre :)


amúgy nem hinném hogy hülye lennék diplomával meg 160 as IQ val :)


na csá

2010. jún. 30. 00:16
 20/21 anonim ***** válasza:
55%
Jesszus, te tényleg elképesztően sík vagy...csodálkozom, hogy ilyen hatalmas IQ-val nem fotoszintetizálsz. Egyébként meg, ha neked a műköröm építő Msc-n kívül sikerült bármi mást elvégezni ennyi ésszel, akkor a maradék közoktatásba vetett hitem is elveszett. Boldogok a lelki szegények, szóval sok boldogságot kívánok a szűklátókörű agyadnak! (azt még nem értem, hogy ha annyira tisztában vagy a betegségeddel, akkor mi a fenének kérdezel, úgysem fogadod el azokat a válaszokat, amik nem egyeznek a te elképzeléseddel)
2010. jún. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!