Pco betegséggel hogy kérhetném az orvosom, hogy küldjön el terheléses cukorvizsgálatra? Ki ír beutalót a vizsgálatra és hol végzik el?
mert úgy érzem alacsony a cukrom, sokszor rosszúl vagyok gyárba, lever a víz, remegek, hányingerem van, szédülök. A vércukorszint mérés mindig jót mutatott eddig, de akkor pont jól éreztem magam, és köztudott, hogy a cukorszint folyton ugrál.
Terhelésesen még nem voltam, és a pco pont olyan betegség, ahol inzulin rezisztencia áll fenn, azaz cukor és anyagcsere, enzim zavar.
én pcos vagyok, és cipromyx et szedek, amitől jobbak a hormoneredményeim,
mondta doki h fogamzásgátló nélkül sem volt peteérésem, tele van petefészkem cisztákkal, én már akkor tudtam mi a bajom, vagyis gondoltam, mikor a dokik csak kinevettek, tudván hogy csak 24 éves vagyok.
Jöttek a hőhullámok, mint egy klimaxosnak, a rendszertelen menzi, hónapokra kimaradt, de volt hogy két hétig véreztem erősen. Szal gondoltam hogy mivel nem szeretnék meddő lenni kivizsgáltatom magam és én hozom fel a pco témát.
Igaz a legtöbb beteggel szemben én vékony vagyok, alig van pattanásom és nem vagyok szőrös.
Viszont utólag megtudtam ez is okozhatta a depressziót nálam (hangulatingadozás, fóbiák amelyekkel kezeltek is 5 éve) nekem a zavarokat elsősorban agyalapi mirigy daganat okozza.
Szal zavar hogyha eszem akkoris rosszul vagyok sokszor, ezért lenne szükség vizsgálatra, amúgy endokrinológiára járok. Nem is szabadna gyárban dolgoznom, ahol fémdetektoros kapuk vannak, az is rontja a teherbeesés esélyeit, pco nál terhesség alatt is könnyen kialakulhat kettes tipusú diabétesz, ami nemhogy a termékenységet csökkenti de még a magzat megmaradását és a peték minőségét is, ebből szövődmények is lehetnek, és ez a betegség nem gyógyítható, csak stabilizálható.
Sajna nekem nincs pénzem lombikra. Kezdem azt hinni hogy a mellkasom is azért fáj, mert a diabétesz rámehet, ahogy olvastam. de évenkénti egy két mérésből sajna nem derül ki. Régebben sokszor el is ájultam, lehet akkoris ez volt a gond, nálam mindez örökletes, csak a rokonaimon másként jött ki, társbetegségek pl pajzsmirigy probléma, vesekéreg probléma.
Szia!
Te végig azt mondod, hogy "alacsony a cukrod" és közben pedig cukorbetegségre gyanakszol... Cukorbetegeknél a vércukor szint mindig magas, sosem alacsony. Mielőtt mondanád, hogy te is ismersz olyan cukorbetegeket, akiknek le szokott esni a cukra, ezért van náluk mindig valami csoki, elmondom, hogy nekik azért esik le, mert az inzulin mellé nem esznek eleget vagy pedig több inzulint adnak be a kelleténél. Amúgy PCOS-nél valóban gyakoribb a 2-es típusú DM, de nem a te korodban, hanem idősebb korban.
De a tüneteidet mondd el az orvosnak, mert egy kivizsgálást "megérnek". Amúgy valóban ezek lehetnének az alacsony vércukor tünetei is, de akkor nem cukorbetegségre, hanem hyperinsulinaemia-ra kellene kivizsgálás, de ez nagyon ritka betegség.
Szólj az endokrinológusodnak, eleve kellett volna egy ilyen vizsgálatot csináltatni. Egyébként én azt olvastam, hogy a PCO-ra leginkább Metformint adnak. Szerintem ezt érdemes elolvasni: [link]
Egyébként én is PCO-s vagyok, most nyáron fogom magam kivizsgáltatni, mert egyelőre csak a nőgyógyász diagnosztizálta...Hát, "jobbulást"!
kettes válaszolónak üzenném, hogy nagyon téved, a kettes tipusú cukorbetegség az azt jelenti, hogy inzulin rezisztencia, ami annyit tesz, hogy bármikor le is eshet a cukor, ha magas az inzulin, akkor leesik mivel az inzulin bontja le a glükózt,
ekkor igaz hogy cukrot kell enni vagy szénhidrátot, csakhogy a reakció zavar miatt, a cukor lebontása érdekében az evés hatására mégtöbb inzulin termelődhet,
szal fél órával evés után megint rosszul vagyok, valamint inni kell evésre, mivel a cukor eleve csak vízben oldódik.
És a kettes tipusu diabétesz nem korfüggő, akinek meg pco ja van, mint nekem (már meg van állapítva) annak terhesség hatására mégjobban kijöhet, ami szövődményekkel is járhat, pl roncsolja a szöveteket, a pco következtében kialakuló enzim zavar miatt a peteérés elmaradhat, vagy a meglévő terhesség kevesebb eséllyel marad életben.
A kettes tipusu cukornál nem szabad inzulint lőni a szervezetbe, attól mégjobban lemegy a cukor.
A második válaszoló vagyok.
1. Az inzulin NEM BONTJA LE A GLÜKÓZT (mivel egy hormon, nem pedig enzim), csak elősegíti a felvételét más szervekbe (főleg izomba és zsírszövetbe, ezt úgy éri el, hogy GLUT-4 glükóztranszporterek membránba kihelyezését indukálja a célsejtekben). Emellett még csökkenti a glükoneogenezist és glikogenolízist, de fokozza a glikogénszintézist és glikolízist. Mindezek mellett még a ketontestek képződését is gátolja (ezért nincs ketoacidózis 2-es típusú cukorbetegnél, míg az 1-es típusúaknál gyakori).
2. A 2-es típusú DM-et hívják "öregkori cukorbetegségnek", de valóban kialakulhat fiatalabbakban is, csak nagyon ritkán.
3. Kettes típusú cukorbetegségnél valóban magas az inzulin szint, de mivel inzulinrezisztencia áll fent, ezért hiába magas a szintje, de nem tud hatni, így sose fog hypoglikémiát okozni (mert ugyebár, az inzulin NEM BONTJA a glükózt). Szerintem, te kevered a dolgokat a posztprandiális hypoglikémiával...
4. "A kettes tipusu cukornál nem szabad inzulint lőni a szervezetbe, attól mégjobban lemegy a cukor." Az igaz, hogy 2-es típusú cukorbetegség nem inzulinnal, hanem főleg diétával tartható karban, de ennek ellenére vannak olyan betegek, akik KAPNAK INZULINT is, mivel a rezisztencia azt jelenti, hogy nem reagál olyan jól a szervezet egységnyi mennyiségű inzulinra, de nagyobb szintre már reagál. És ismétlem, 2-es típusú DM-ben is MAGAS A VÉRCUKOR!!!
Nem kioktatni akarlak, de azon mindig ki szoktam akadni, amikor "félig laikusok" elkezdik osztani az észt, és olyan hülyeségeket írogatnak, amire már középiskolában is összeráncolta volna a biológia tanár a szemöldökét (gondolok itt főleg az "inzulin bontja a glükózt" alapfelvetésedre, és ezt a hibás gondolatot szövögeted tovább egy hatalmas butaság hálóvá).
azt tudom hogy az inzulintól lemegy a cukor, dem indegyh ogy bontja e vagy sem, al ényeg hogy lemegy tőle, tehát fordított arányosság van az inzulin közt és a cukor közt magyarán
az megin más hogy segíti a beépülést, éppen attól van zavarom, hogy hiába szedek akármit is, meg kisegítő enzimeket hormonokat bármit, akkor sem úgy reagál rá a szervezetem ahogy kéne
és igen, sajna nálam tényleg az agyalapi mirigy adenóma okoz mnident
de ovltam mr en, és elküldött endokrinológushoz, oda járok már több mnit fél éve, ő ír fel nekem bogyókat, ő küld el rendszeresen hormonvizsgálatra (labor)
előtte gasztroenterológiára jártam
és mindez egy hasfájással kezdődött a házidokinál, aztán jött a többi (nődoki, radiológia, belgyógyászat, labor stb)
szal a petefészek cisztákat is az adenóma okozza? nekem azér nem mütötték meg mer csak mikro, nem makro, azaz fél centis, és jóindulatú, szal nekem gyógyszerrel próbálják visszaszivatni,
és jók az eredményeim gyógyszerrel, igaz mrt október óta nem csináltak, ha eredményes lesz a gyógyszer és nem zavar a daganat létfontosságú szerveket akkor nincs okuk a műtétre, azt mondják, max ha nem jönne össze a baba, és már szeretnék, de akkoris ciszta műtét lenne csak, vagy metformin, és nem agyműtét :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!