Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A teherbeesés esélyét tényleg...

A teherbeesés esélyét tényleg csökkentheti egy kis súly felesleg?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok,de volt egy kis hormon problémám

amitől 2 év alatt felszedtem kb 20 kg-ot.Azt mondják igy kevesebb az esélyem.Tényleg?175 CM,75KG vagyok.


2010. máj. 31. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 175 cm.hez a 75 kiló nem igazán túlsúly, (inkább elötte voltál túl sovány,) ahhoz, hogy a teherbeesés esélyét csökkentse a túlsúl, még legalább 30-40 kilóra lenne szükséged, de az sem biztos, csak az ESÉLYT csökkenti.
2010. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hormonprobléma sokkal inkább csökkenti. A teherbeeséshez az a lényeg, hogy legyen peteérés, tüszőrepedés, megfelelő méhnyálkahártya és megfelelő hormonális állapot az embrió megmaradásához.


Igazából sok normál súlyú nő nem tud teherbeesni és vannak nagyon kövér kismamák is, akik 30-40 kiló túlsúllyal vígan szülik sorban a babákat. Semmi sem szentírás, és nincs két egyforma nő...


A kövérségre azért mondják, hogy csökkenti az esélyeket, mert az elhízással gyakran jár együtt hormonális probléma, plusz a terhesség viselélét is nehezíti, több a kockázati tényező (cukor, magas vérnyomás, ilyesmi).


Am. abszolút nem gáz a súlyod.

2010. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, csökkenti, de 175 cm-hez a 75 ideális teherbeesés szempontjából



ha 55 kg lennél most, akkor sokkal kisebb esélyed lenne, mivel a szervezeted egy koplalós helyzetben, márpedig a soványság az, nem tartana biztonságosnak egy terhességet.

2010. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszi,hogy válaszoltatok nekem.Elég megnyuktató volt:)
2010. máj. 31. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!