Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez vaginizmus lenne? Nem...

Ez vaginizmus lenne? Nem tudom elengedni magam. Mit évő legyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és szűz. Tudom, hogy ez manapság szinte hallatlan, de meg van ennek is az oka. Sok minden vezetett ahhoz, hogy a mai napig is az vagyok. Először is 15 évesen egy ismeretlen alak elkapott az utcán (még 22h sem volt) és berángatott az épületünkhöz nem olyan messze lévő félig elkészült épületbe. Nyilván nem hagytam magam, pedig fojtogatott, pofozott..ez 2 óránál tovább tartott...(ez az épület kicsit elhagyatott részen van-én pedig hazafelé menet gondoltam egy rövidebb utat választok). Az illető aki megtámadott végig szidott, hogy olyan görcsös vagyok, hogy nem tudja belém tenni. Már a végső kimerülés határán voltam...már szinte sikítani sem tudtam, amikor arra jött egy egy kis csapat fiatalember, mire a támadó elfutott. Soha nem is lett meg. Akkor hazavittek, és bele tellett egy időbe mire rendbe jöttem. Volt barátom, nem is egy, de csak rövid ideig, mivel amikor úgy éreztem, hogy többet akar, akkor én leléptem..Igen, nem mertem belekezdeni a dologba. 19 évesen összejöttem egy fiúval, akinek el tudtam mondani a problámámat, és úgy éreztem, hogy vele sikerülhet. 1,5 év után dobott..mondván, hogy neki kell a sex...(próbálkoztunk, de nem ment..)Ezt követően nagyon depressziós lettem, és elmendtem egy nőgyógyászhoz, mondván, hogy mi a problémám..nézze már meg, hogy minden rendben van e ott lent. Erre egyből feldugta nekem az újját. Mit mondjak? Majdnem elájultam..nagyon fájt, sírva jöttem ki. A doki búcsúzóul annyit mondott, hogy minden ok, rúgjak be és menni fog -.- A mostani barátommal 10 hónapja vagyunk együtt. Évek óta ismerem, és mielőtt összejöttünk volna, én elmondtam neki, hogy nekem ilyen meg olyan gondom van, és hogy nem akarom, hogy még egy kapcsolatom zátonyra fusson ez miatt. Mondta, hogy megoldjuk együtt. Nagyon szeretjük egymást, figyelmes, gyengéd, türelmes..én voltam az, aki azt mondta, hogy szeretném nagyon ha megtennénk. Neki nyílván sok tapasztalata van, tudja a dolgát. Nem ő a gond, hanem én. Amikor oda eljutunk, hogy behatol, én görcsösen összehúzódok (ott lent), és hiába próbálkozik, nem megy. Én ez mellett még pánikolok, és kicsit hisztizek, folyamatosan azt hajtogatom, hogy lassan..óvatosan (pedig nem sieti el)..volt, hogy amikor be akart hatolni, én pánikszerűen elkeztem kiabálni, hogy ne, ne, ne...Átölelt, mondta, hogy rendben van, ez egy közös probléma, amit együtt fogunk megoldani, és ő mellettem lesz, nem fog elhagyni. Odáig eljutottunk, hogy az újját be tudja tenni, de azt is úgy, hogy fogom a kezét, mert ha egyedül csinálja akkor nagyon fáj. Tudom, hogy ez pszichikai alapú, valószínűleg a félelem miatt nagyobbnak tűnik a fájdalom, mint valójában, de én akkor is azt mondom, hogy kegyetlenül fáj. Nem tudom elengedni magam, pedig már alkohollal is próbálkoztunk. Mindig amikor a tettek mezejére kell lépni, akkor összehúzódok, és szerintem ez is fájdalmat okoz, mert az izmaim össze vannak húzódva és a barátom meg próbál behatolni. Olvastam a vaginizmusról és nagyon megijedtem, amikor elolvastam, hogy szinte minden tünet nálam is megtalálható :((( azt is olvastam, hogy van úgy, hogy ez állandó probléma marad valakinél. Én nem akarom, hogy ez a kapcsolatom is ez miatt mennyen tönkre. Már azon is agyaltam, hogy elmegyek egy klinikára, hogy megszabadítsanak a szűzhártyámtól, mintha soha nem is lett volna...vagy pedig terapeutához, de erre egyhama nem lesz pénzem..Mit évő legyek? Egy csomó volt osztálytársamnak már gyereke is van, én pedig itt stagnálok egy helyben, az idő pedig repül :( Ha valakinek volt hasonló problémája legyen szíves adjon valami tippet, hogy miként győzzem ezt le...
2016. jan. 3. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

És, akkor mi van, ha szűztelenít a doki? SEMMI, ugyanúgy görcsölni fogsz, és senki nem fog tudni beléd hatolni.


Keress egy jó szakembert, akinek elmondhatod nyíltan, és hosszú távon kezel - nem orvos, szexuálpszichológus.

2016. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ohh szegeny,ugy sajnallak :(

reszben ismeros az erzes,nekem az elso ugy fajt hogy sirtam,a nogyogyaszom ugy vizsgalt hogy orditottam,evekig nem ment a szex nekem sem a tampon semmi... ez volt 4eve,2eve tudtam megtenni az elsot.persze olyan baratom lett akkor,aki nagyon segitett ebben! szerintem ez is fontos,hogy olyan partnered legyen,aki segit ebben,ahogy olvastam nalad ez megvan.Szerintem keress fel egy orvost,aki lelkileg segit ezen tultenni magad!!Megcsinalod!Legyel eros!

2016. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Nézegettem, hogy kik foglalkoznak ilyen esetekkel, és eléggé hervasztóan hatótt rám, az amikor megláttam, hogy egy doki pl. vaginizmust 30 000-ért kezel. Nyílván alkalomról van szó. Ilyen probléma kezelése pedig valószínűleg nem 1-2 alkalmat vesz igénybe. Olvastam, hogy sexuálpszichológus átlagban olyan 10e ft-ért már vállal, de nekem még az is sok az egyetem miatt :( Ezért gondoltam, hogy itt megkérdezem, hátha valaki meg tudta ezt oldani más módon..
2016. jan. 14. 18:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Nedvesedsz? Sikosító, alkohol, terápia, jóga
2016. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Borzalmasan sajnállak, bár tudom nem a sajnálatunkért írtad ezt ki. Kiskoromban engem a nővérem palija molesztált, és emiatt a mai napig "szűzies" vagyok. Mármint szexeltem már, de nagyon nehezen ment nkem is, tökéletesen meg kellett bíznom a partneremben ahhoz, hogy menjen. Azt ajánlom, hogy a mostani párod türelmét használd ki, ugyanis sajnos nem mindig találni ilyen jószívű és szeretetreméltó embert, mint ő. Esetlen növényi alapú nyugtatót próbáltál már? A szüleiddel tudtál erről beszélni valaha? Sajnos a szűzhártya elszakítása még jelenti azt, hogy már nem vagy szűz, én tizenévesen önkielégítés közben szakítottam el, de utána az első szex még fájt egy kicsit. Saját magadat tudod ujjazni?
2016. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak a barátom az, aki mindenről tud. A történtekről ugyan a bátyám is tud, de vele nem beszélek a sexről. Én felizgulok, azzal nincs gond, de összehúzom magam, amikor be akar hatolni. Próbálkoztam már alkohollal is,-egyszer olyan sokat ittam, hogy a barátom hozzám nem mert érni, annyira rosszul voltam, amikor meg kevesebbet ittam, akkor megint hiába voltam nyugodtabb, tudtam, hogy mi történik, és megint jött az összehúzódás. Tampont fel tudok helyezni (azt is csak úgy nagyon óvatosan és lassan), de újjal még nem próbálkoztam. :S A barátom mondta, hogy előbb tárjam fel saját magam, és akkor talán könnyebb lesz, és igaza is lehet :S Síkosítót is próbáltunk, de engem elkezd úgy marni belül, az óvszernél is ugyanez a helyzet, lehet ezek még dobnak egy lapáttal az egészre-fáj. Vannak a netten videók, ahol lányok mesélnek a vaginizmusról, és mindegyik azt mondta, hogy terápia..és előtte semmi nem használt. Nekem erre nincs pénzem, így gondoltam inkább valami relaxációs gyakolatokkal próbálkozok, hátha :S Köszönöm, hogy írtatok, minden tanácsot elfogadok a jelenlegi helyzetben :(
2016. jan. 15. 16:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon sajnálom ami történt veled,próbálj meg erős lenni. Lehet ha egyszer hagynád annak akit szeretsz akkor le tudnád küzdeni a félelmedet és másképp állnál a dolgokhoz. Bízz benne,hiszen ő biztosan nagyon szeret téged és türelmes lesz hozzád olyan tempóban csinálja,ahogy neked a legjobb. Kitartást,szívből remélem sikerül átesned ezen a szörnyű állapoton.
2016. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Nalam is ugyanez a helyzet, csak engem nem molesztaltak hanem kisebb koromban veletlenul raultem egy hosszukas targyra es felment majdhogynem tovig ruhastul. Borzasztoan fajt azota is elenken emlekszem. Nalam valoszinuleg az okozhatta a vaginizmust.

Ami szerintem segithet es amivel most en is probalkozok az a joga. Azon belul is ha a szexcsakrara fokuszalt gyakorlatokat vegzel akkor az tenyleg segithet. En nagyon el voltam keseredve mert altalaban minden onkielegites sirassal vegzodik, mivel olyan eriteljes az ellenallas ott lenn, hogy keptelenseg behatolni. Viszont mostanaban ugy erzem mintha jobban kontroll alatt tudnam tartani.

De hiaba a testem emlekszik a kellemetlen elmenyre.

Ha megengeded irok uzenetet es kuldok par gyakorlatot ami segithet. Meditaciot es relaxaciot is tudsz vegezni egyedul nem kell ra koltened.

2016. febr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!