Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ilyen kevés a menstruáci...

Miért ilyen kevés a menstruációm? A diéta és a stressz miatt, vagy esetleg komolyabb a baj?

Figyelt kérdés

Január február környékétől kezdett kevesebb jönni, olyan szinten kevés, hogy egy nap egy darab betét sem telik meg, csak a közepe. Sosem jött rengeteg, talán még az elején, de akkor is napi 2-3 betét volt a max. Aztán egyre kevesebb jött, és most itt tartunk.

Egyébként mindig időben jön, sosem marad ki, viszont tényleg nagyon kevés. 6-7 napig tart, de az első és utolsó napokon ami jön, nem is számottevő, kb egy tisztasági betét elég.


Nagyon aggasztott a dolog, de azt mondták, hogy biztos az érettségi miatti stressz okozza, valamint az, hogy én januártól márciusig keményen diétáztam, nagyon kevés kalóriát vittem be a szervezetembe (minden nap 1000) és rengeteget mozogtam, fogytam is. És mondták, hogy ez rég koplalásnak számított, és a koplalásra a szervezet először a menstruáció elmaradásával jelez.


De már nem diétázom, szeptember óta egyáltalán nem stresszelek, akkor miért nem jön meg újra? Mindig ilyen kevés jön, és már nagyon aggódok. Ráadásul sosem jön piros vér, csak ilyen barnás.


Mi van ha valami komoly bajom van? Vagy fertőzésem volt és elhanyagoltam, mert nem vettem észre, és már késő?

Tapasztalt valaki ilyet?

Nőgyógyászhoz egyébként nem merek elmenni.


2015. nov. 25. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig itt csak a nőgyógyász tud segíteni.

Igen, koplaláskor a szervezet leállítja a nem létfontosságú életfunkciókat a létfontosságúak érdekében! Tehát azért, hogy dobogjon a szíved, kapj levegőt, ne álljon le a májad, stb.... ezért leállítja a petefészkek működését, vagy ha még nincs kifejlődve, akár a fejlődését is.

Ha csak a működését állítja el, az több hónap, vagy akár év, míg normális táplálkozás mellett helyreáll, de sok esetben hormonkezelésre van szükség. Viszont ha a fejlődése is leállt, az legtöbbször végleges.

2015. nov. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Menj el nőgyógyászhoz. Ne alkoss magadnak diagnózist, csak a netről. A nőgyógyász is csak egy orvos. Hidd el, jobb ha minél előbb elmész egy dokihoz. Nekem anyu mindig azt mondta, hogy jobb ha most egyszer elmész, mintha utána hónapokig kellene kezelésekre járnod. És igaza van.

Ja, és beszélj erről anyuddal vagy barátnőddel :)

2015. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!