Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megteheti ezt az SZTK-s...

Megteheti ezt az SZTK-s nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Lejárt már az 1 év amióta utoljára voltam rákszűrésen, és elmentem felíratni a fogamzásgátló tablettámat, és azt mondta, hogy így nem írja fel.

Szerintem a rákszűrés nem is kötelező, meg mi az hogy nem írja fel a tablettát?


2015. aug. 16. 17:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
45%
Én nődokim is azonnal azt kérdezi mikor volt rákszűrés, ha több mint 1 éve, ellentmondást nem tűrő hangon közli, hogy most kenetet vesz :D ez értem van, nem őérte. Hasonló helyzetbe én is biztos kiakadnék rá pár percig, de teljesen érthető. Ha csak tabletta kell háziorvos felírja.
2015. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
49%
A rákszűrés ajánlott és nem kötelező, sehol nincs előírva, hogy nélküle nem lehet fogamzásgátlót felírni és igen, a háziorvos is felírhatja. Én elkértem volna a címét, hogy szükség esetén hova tegyem majd le a mózes kosarat, ha nem akarja felírni.
2015. aug. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, mit problémázol ezen, kb. 2 perc míg leveszi, semmivel nem rosszabb egy sima vizsgálatnál.. Inkább nézzék évente, minthogy baj legyen..
2015. aug. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
23 azt problémázza rajta, hogy az egy dolog, hogy két perc míg leveszi, de annak nincs eredménye, azt ki kell várni, neki meg a recept akkor kellett volna hogy szedhesse az esedékes következő levelet a gyógyszerből. De nem írták fel neki, ezért bäszhatja, és lehet fogamzásgátló nélkül. Az is biztos jót tesz neki, hogy a gyökér orvos miatt egyik hónapban szed fogamzásgátlót, másikban meg nem.
2015. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
47%

[link]


"A hormonális fogamzásgátlás követése


Az első vizsgálatra a fogamzásgátlás megkezdése után 3-6 hónappal kell, hogy sor kerüljön és utána évente. 18 évnél fiatalabbak gyakoribb követése javasolt. Mindössze PAP kenet szükséges illetve a chlamydia tesz rutinszerű elvégzése olyan fiatal nők első kontrollvizsgálata során, akik nem régen folyamodtak fogamzásgátláshoz."


Azaz: a kontrollvizsgálatok évente szükségesek. Ez a feltétele a további adagok felírásának.


És bocs, de gyökér az, aki nem bírja felfogni, hogy egy hormonkészítmény nem egyenlő a Tictac-kal. Örüljön, hogy legalább az orvosa odafigyel az egészségére, ha már ő maga nem képes erre.

2015. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
15%
25# a címben biztos olvastad, hogy AJÁNLÁSról van szó. Ami azt jelenti, hogy jó lenne, ha így lenne, ajánlatos, de nem kötelező. Ha ez kötelező, akkor magyarázd már el, miért írhatja fel a háziorvos bárkinek, bármikor a fogamzásgátlót?
2015. aug. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
62%

No látod, uttsó, pont ez az, amit inkább nem véleményeznék.

Ahogy azt sem, hogy nonszteroid fájdalomcsillapítókat és paracetamol-tartalmú készítményeket drogériában, benzinkúton bárki vásárolhat, különösebb megkötöttség nélkül, mint a franciadrazsét.

2015. aug. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
36%

71%-nak van igaza, nőgyógyászati vizsgálat ajánlott,nem kötelező!!!


+ vény nêlkül patikában is lehet kapni màr fog.gátlót!


A doki szenya volt.Háziorvosok is kiírják már a tabit,hogy ne kelljen folyton nőgyógyira futkosni és valóban 2 hêt mire egy rákszűrésnek eredménye lesz!


Szóval gáz mert gyakorlatilag ha engedi hogy kenetet vegyen azonnal felírja a tablettát,aztán meg csak 2 hêt múlva lesz jobb esetben eredmênye a rákszűrésnek.Totál vicc az egész.


Egy ismerősömnél sem fordult az elő ami a kérdezőnél!

2015. aug. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"No látod, uttsó, pont ez az, amit inkább nem véleményeznék.

Ahogy azt sem, hogy nonszteroid fájdalomcsillapítókat és paracetamol-tartalmú készítményeket drogériában, benzinkúton bárki vásárolhat, különösebb megkötöttség nélkül, mint a franciadrazsét."


Megnézném hogy állna a szád, ha egyiket se lehetne vény nélkül kapni, és mondjuk mindig 5-6 órát ülnél a házi orvosnál nagy betegen mire bejutsz, mert mindig fájdalomcsillapító receptre várókkal lenne teli az egész.

2015. aug. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"No látod, uttsó, pont ez az, amit inkább nem véleményeznék.

Ahogy azt sem, hogy nonszteroid fájdalomcsillapítókat és paracetamol-tartalmú készítményeket drogériában, benzinkúton bárki vásárolhat, különösebb megkötöttség nélkül, mint a franciadrazsét."


Fogalmad sincsen,hogy működik jól egy normális eü.ellátás,akkor nem írnál ilyen butaságokat.

Jó lenne ha kicsit olvasgatnál a mienknél jobb eü-i rendszerekről meg a WHO ajánlásairól.

2015. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!