Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megteheti ezt az SZTK-s...

Megteheti ezt az SZTK-s nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Lejárt már az 1 év amióta utoljára voltam rákszűrésen, és elmentem felíratni a fogamzásgátló tablettámat, és azt mondta, hogy így nem írja fel.

Szerintem a rákszűrés nem is kötelező, meg mi az hogy nem írja fel a tablettát?


2015. aug. 16. 17:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
Akkor vetesd le a rakszűrést
2015. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
de megteheti ezt?? szerintem nem, amúgy meg már holnap be kellett volna vennem az első tablettát, nem volt időm időben elmenni rákszűrésre...
2015. aug. 16. 17:58
 3/31 anonim ***** válasza:
71%
Megteheti.
2015. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
62%
Ess túl a rákszűrésen, ha már ingyen van
2015. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
71%
Megteheti? Megtette.
2015. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
42%
Vagy menj másik dokihoz
2015. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%
Örülj neki, hogy ilyen lelkiismeretes dokid van, mások sz.rnak a paciensekre.
2015. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
38%

De akkor most nem csinálta meg a rákszűrést? Meg sem vizsgált? Vagy akarta, csak te nem hagytad.

Értem, hogy neked ez most kellemetlen. De ő egy kivételesen lelkiismeretes orvos lehet. Tablettát nem lehet csak úgy szedni. Az ő felelőssége is, ha valami gondod van.

Elvileg fogamzásgátló rendszeres szedése esetét, kéne évente labor is. Meg még nem tudom, mit kell ilyenkor ellenőrizni.

Én 10 évig szedtem, úgy írták fel, mintha cukorkát kértem volna, soha nem volt semmi ellenőrző vizsgálat.

2015. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként is kell évente a rákszűrés te vagy a hülye, ha nem kéred, vagy nem hagyod, hogy megvizsgáljanak, legjobban a fiatal nők veszélyeztetettek. Én sem írtam volna fel, ha ilyen felelőtlen vagy. És egyébként is, ő a doki, ő tudja eldönteni, hogy a te esetedben milyen feltételekkel szedhető a fogamzásgátló.
2015. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
58%
Az orvosi rendelő nem zöldségpiac, ahol te megrendeled a gyógyszerhez a receptet, az orvos meg köteles kiadni. A fogamzásgátló abszolút ellenjavallata az ösztrogénfüggő daganatos betegség (méhtestrák, emlőrák pl.) fennállása. Ezért kell a rákszűrés.
2015. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!