Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt fürdés?...

Menstruáció alatt fürdés? (bővebb lent)

Figyelt kérdés

Nyaralni megyünk majd 1 hétre és valószínűleg pont akkor lesz meg... Nagyon szeretnék fürödni,csak nem tudom hogyan oldjam meg. Még sose használtam tampont és nem is nagyon szeretnék ,mert még eléggé ódzkodok tőle :/

Mondjuk a 3. naptól,mikor már nem olyan erős , betéttel már bemehetek a tengerbe? Úgy hogy berakom fürdés előtt,és utána rögtön kicserélem ? (ja és úgy hogy bikini bugyi és rá ilyen ,,fürdőnadrágot"vennék,szóval nem látszana ki)

Vagy veszélyes, könnyen elkapok fertőzést? Mit ajánlotok ?

Tamponról tapasztalat? 15/l



2015. jún. 29. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Én eddig csak tamponnal fürödtem. Azzal teljesen jó.

Betétet nem tudtam, hogy lehetne használni, hogy ne látsszon. Kettő fürdőbugyiban meg nagyon kényelmetlenül érezném magam.

A tengerben nem olyan könnyű fertőzést elkapni, mint egy medencében. Én inkább attól félnék, hogy valahogy kijön a vér.

2015. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vízbe semmiképp ne menjél betétbe. Értelmetlen is, meg ha kijössz akkor abba fogsz tocsogni.

Fertőzést egész menstruáció alatt könnyen elkaphatsz, ezért nem szabad tampon nélkül fürdeni ilyenkor.

Szóval vagy tampon, vagy nem tudsz fürdeni.

2015. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És a tampon nem fog megtelni vízzel?

Lehet hülye kérdéseim vannak, de elég tapasztalatlan vagyok :/

Szóval akkor azzal bármelyik napon be tudok menni?

Érdemes próbálkoznom vele? Tapasztalatok?

2015. jún. 29. 13:18
 4/7 anonim válasza:

Szerintem a betét nem a legjobb megoldás erre az esetre, azt javaslom, próbáld ki a tampon használatát. Nincs mitől tartanod, hidd el, az első használat után már nem lesznek félelmeid a viselését illetően. Próbálkozz a mini változattal, fürdőzés előtt és után is cseréld ki mindenképp tisztára, hogy az esetleges fertőzések kockázatát lecsökkentsd minimálisra. (Ha ezt betartod, kétlem, hogy bármi baj lehetne.)

Jó pihenést kívánok! :)

2015. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Betéttel fürödni az égvilágon semmi értelme nincs. Ha belegondolsz hogy is szívná fel a vért a betét, mikor előbb kiázik, mint ahogy a vér belekerülne. És ha bele is kerül, kiázik belőle pillanatok alatt. Ha van a közelben a parthoz wc, legyen már előkészítve a száraz alsónemű és a betét, és ahogy kijössz, rögtön menj és tedd be. Ha gyenge lesz a vérzés, biztos hogy nem fog a bokádon folyni amíg addig elérsz. Pár csepp vér meg nem fog megártani a tengernek. Persze ettől még kipróbálhatod, veszteni nem fogsz vele, csak szerintem fölösleges. A tamponról meg annyit, hogy én már rég nem voltam szűz mikor elkezdtem használni, szóval nem tudom milyen érzés lenne, általában azt vettem észre, hogy a szűz lányok nem tolják fel rendesen, és kellemetlen érzést okoz az elmondásuk szerint. A tampon megoldás lenne csak arra az időre amíg bemész, de tényleg tegyél egy próbát. A fertőzés esélye elvileg nagyobb menzesz idején, legalább is nem élő vizeknél, medencés fürdőző helyeken inkább.
2015. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vérre jönnek a cápák! :O
2015. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Hát nem ez a legnagyobb problémám vele :D

2015. júl. 1. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!