Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tamponhasználat tényleg...

A tamponhasználat tényleg halálos is lehet?

Figyelt kérdés

2015. jún. 8. 15:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
Igen. Bármikor elüthet közben egy busz
2015. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vizet inni is lehet halálos.
2015. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy többen meghaltak anafilaxiás sokkban a tampon miatt.
2015. jún. 8. 15:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Az csak akkor lehet, ha valamelyik összetevőjére allergiás az illető, de nagyon durván. Azért, ha beírod google-be, hogy mi az az anafilaxiás sokk, akkor rájössz, hogy totál más, és köze nincs a tamponhoz. Viszont a TSS nem egy kellemes betegség, de nem tudják bizonyítani, hogy konkrétan a tampon miatt alakul ki ez a betegség. A TSS-ről a tamponok tájékoztatójában írnak. És igen, ez a betegség lehet halálos is, de tamponhasználat nélkül is kialakulhat. Viszont ha megfelelően használod a tampont (8 óránál tovább nem hagyod benn, de legjobb, ha 5-6 óránként mindenképp cseréled), akkor elkerülheted a veszélyt. Azért nem gyakori ez a dolog.

[link]

Tessék.

2015. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor gyakorlatilag bármikor kialakulhat? Ez nem túl bíztató...
2015. jún. 8. 15:59
 6/12 anonim válasza:
Szerintem hülyeség a tampon... egyszer használtam elég is volt. Nem fogok én minden helyen, főleg ahol nem túl tiszta a környezet, tampont dugdozni magamba. Nem egyszerűbb a betét? kezet se kell mosnod előtte, csak kivenni, betenni egy újat. És ez legalább egy egész éjszaka is bent lehet (nekem 10 órát is bent volt, vagy 11-et, mert sokáig aludtam) Nem kell 3 óránként wcre futkosnod. És legalább kifolyik, nem bent büdösödik meg.
2015. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Na ja, tudom a tampon a divat, minden tini lány kipróbálja,mert azt fel lehet dugni.. :D -.-
2015. jún. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet a tampon valakinek undi, de azért a betéttel könnyebben át lehet ázni és nem is egy túl kényelmes dolog.
2015. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy számodra jobb a betét, 6-os, de pl nekem annyira erős a vérzésem, hogy óránként kellene cserélni. Jó, hogy neked kibírja 10-11 órán át, de van akinek nem, ráadásul nekem sokkal kényelmesebb egy super tampont feltenni, mint attól rettegni, mikor fog átázni a gatyám.
2015. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elolvastam a belinkelt cikket, az írja, "100 000 fogamzóképes korú nő között 3-14 esetet észlelnek évente", majd később azt, hogy a 3-14 megbetegedett nő 2,5%-a hal meg. Ha jól számolom, akkor egy millióból kb. 3. Szörnyű veszteség az a három is, de méhnyakrákban évente félezer magyar nő hal meg, pedig megelőzhető lenne, mégsem félünk annyira, hogy évente, kétévente eljárjunk szűrésre.
2015. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!