Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 évesen tampon?

14 évesen tampon?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a komfort érzetem a betéttel , meg amugy is csörögni vele a wc-ben... szÓval mennyire "veszélyes" ilyen korban a tmpon a szüzhárgyát nem szakitja át ? nem fog fájni a felhelyezés? honnan tudjam h meddig kell felnyomni ?sürgős mert táncversenyre megyek és FEHÉR testhezsimulós rucim van és nem szeretném ha betét látszódna és az edzőnk is mondta már többször hogy TAMPON (?)

2015. ápr. 16. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Rajta van a csomagoláson.

De egyébként: azt írja, hogy a szűzhártyát nem szakítja át.

Akkor tetted fel jól, ha nem érzed, hogy ott van, tehát nem kellene neki fájnia. Addig kell feltenni, amikor már nem nyom.

Szerintem vegyél egy kisebb csomagot és próbáld ki (még jóval a verseny előtt!).

(Van, akinek bejön, van, akinek nem.)

2015. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semennyire nem veszélyes, vegyél minit elsőre és próbálkozz. Van benne használati utasítás. Fájni nem fog, nem lesz semmi gond. Addig kell felnyomni hogy épp bent legyen kb negyed ujjnyira.
2015. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát most próbáltam ki elősször amikor elkezdtem nyomni akkor fájt de aztán amikor más irányba toltam akkor már jó volt. eddig kényelmes éjszakára kiveszem. :)
2015. ápr. 16. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Tud fájni, ha az ember rosszul teszi be, olyankor újra kell próbálkozni, hiszen a jól felhelyezett tampont egyáltalán nem érzi az ember. Simán lehet használni, én az első alkalommal sem bírtam a betétet, akkor kezdtem, van használati utasítás, az elején picit tanulni kell, de nem vészes :)
2015. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kicsit furcsa mert most pár miliméter kinn van mert ha tovább tolom akkor fáj :/ az a szüzhártyám lehet ?
2015. ápr. 16. 21:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Használj tampaxot! Annak műanyag applikátora van és nagyon könnyű felhelyezni. Az applikátor azt is jelzi, hogy mikor tolod fel jól. Higiénmikusabb is,mert nem nyúlsz a tamponhoz, csak a tokjához.

Minit vegyél, guggolva told fel. A szűzhártya rögtön a hüvelybementnél van. Ha itt fáj, akkor nem szabad erőltetni. Az a lány tud tampont használni szűzen, akinek egy nagy lyuk van a szűzhártyája közepén és nem több apró. Ez alkati kérdés.

2015. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tudod hogy a tamponokban is vannak különböző méretek, ezt nem láttam itt válaszokban leírva ha pedig már tudod/leírták akkor elnézésta figyelmetlenségemért :D Kislány ha minit veszel és azt helyezed fel, nem szabadna hogy probléma legyen vele. Az nem jó ha kilóg a vége, nyomd fel rendesen és a bugyidba ajánlok tenni egy vékony tisztasági betétet ha esetleg a tampon megtelne. Az első napokon olyan 2-3 óránként cseréld! Remélem tudtam segíteni
2015. ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kilátszott a vége a mininek is, így vettem applikátoros normál méretűt és sokkal jobb :)
2015. jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!