Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hány évesen kezdtetek el...

Ti hány évesen kezdtetek el tampont használni? Illetve, hogy a betét vagy a tampon a kényelmesebb?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, kettő éve jött meg és még mindig betétet használok. Kicsit kezd már undi lenni, meg este is kényelmetlen, hogy csak egy pózban aludhatok, mert különben kifolyik a vér a bugyimból. Szerintetek elkezdhetek tampont használni? Erős a vérzésem a 4-5. napig, illetve borzalmasan sok. Ebben az esetben a mini tampon elég? Nem fogok átázni? Attól félek, hogy nem érzem mikor van "tele" és kifolyik minden tartalma.

Valaki valami tanácsot, illetve segítséget! Előre is köszönöm! :) 14/L



2015. ápr. 7. 05:55
 1/7 anonim ***** válasza:
13 évesen
2015. ápr. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kezdetektől fogva tampont használok, bár csak a 16. születésnapom óta menstruálok. Nyugodtan próbáld ki, először csak otthon, hogy kitapasztald, hogy mennyi ideig bírja, s a menstruációd egyes napjain mekkora méretre van szükséged. Legelőször mindenképp a minivel próbálkozz, mikor már gyengébb a vérzésed, így ki tudod tapasztalni, hogy hogy a legegyszerűbb felhelyezni. Ezután mindig a vérzés erősségének megfelelő méretet használj. 19/L
2015. ápr. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi !
2015. ápr. 7. 06:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! 14 évesen gondolom még szűz vagy, úgyhogy először minivel próbálkozz - az általában átfér a szűzhártyán levő lyukon, hacsak nem vagy balszerencsés. Az ob-nek van egy, a mininél nem vastagabb, de hosszabb és kicsit "izmosabb" tamponja, light days a neve, az is jó lesz. Normal mérettel is próbálkozhatsz egy idő után, de számíts arra, hogy kifelé is férnie kell annak a tamponnak, ami lehet, hogy már necces.


Amiatt szerintem ne aggódj, hogy megtelik és nem veszed észre, eléggé lehet érezni. Használhatsz betétet és tampont együtt, és akkor még ebből se lesz probléma.

2015. ápr. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Azt elfelejtettem írni, hogy én 12 évesen, a második vagy harmadik menstruációmnál már használtam tampont is.
2015. ápr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Természetesen szűz vagyok még, és az is leszek jó ideig! 😄

2015. ápr. 7. 07:07
 7/7 anonim ***** válasza:
17 évesen kezdtem használni. A betétet utáltam, mert nyáron rámcuppan, és mindig féltem, hogy melléfolyik, kellemetlen szagot áraszt, stb. És utáltam reggelente ágyneműt mosni... A tampon sokkal jobb. Nem érzem, hogy folyik. Ha viszont megtelik, érzed, hogy kicsit szivárog, de ez nem vészes. Mindig úgy használj tampont, hogy a bugyidba teszel egy tisztasági betétet biztonsági okokból (ha rosszul teszed fel, mellette kifolyhat), de ezeket majd úgyis kitapasztalod. :) Én mindenképpen ajálnom, mert sokkal higiénikusabb, mint a betét.
2015. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!