Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jobb a betét mint a tampon,...

Jobb a betét mint a tampon, mert a tampon dugóként funkcionál estébé estébé. Szerinted is baromság?

Figyelt kérdés

Látom/hallom hogy nagyon kezd divatba jönni ez a téma. Betétet használjunk, mert a tampon felfogja a vért, dugóként funkciónál, és 6-8 órán át pang a vér benne és fölötte, ami nagyon nem egészséges, sőt.

Kérdem én, az mitől jobb, hogy kifolyik a cucc, felfogja a betét, és az egész alsó berendezésünk áll az alvadt vérben? Az mitől higiénikusabb?

21L, kb. 15 éves kora óta tamponhasználó.


2015. febr. 27. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%

A tampon nem dugó.

Szivacsként működik: amikor tele van, átengedi a folyadékot.

Ennyit a pangó vér-elméletről.

2015. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom, ezért nem értem :D Van nőgyógyász is aki kitart a fenti elmélet mellett, és nem értem miért, amikor józan paraszti ésszel is rá lehet jönni, hogy ökörség.
2015. febr. 27. 15:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki használ tampont az tudja, hogy ez a dugó dolog marhaság, hiszen ha megtelik, elkezd kiszivarogni belőle a vér.
2015. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

1: Egy jo kis dugo néha jokor jön:-))))

2: " alvadt vérben?" Ha megalvad akkor nálad NAGY!!!! baj van!

2015. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó, most mondtam volna, hogy odaszáradt, büdös, barna rondaságban? :P
2015. febr. 27. 16:01
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj kérlek, nem akarlak megbántani, de elég fura nekem hogy elvileg 6 éve tampont használsz, és azt írod hogy "dugó, ami felett pang a vér". Hogy pangana fölötte? Nekem sokszor épp ez okozott kellemetlenséget, mikor nagyon erős volt a vérzésem, hogy a tmapon is hamar megtelt, és kifolyt mellette. Nem pedig dugóként tartotta a vért, és gyült felette....


Amugy magát a betétet én is utálom, sose tudnék rá visszaállni

2015. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező idézett, nem az ő agyszüleménye.

Szövegértelmezés??? :)

2015. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is baromság. Meg jönnek azzal, hogy fertőzésveszélyes. A betét igy ugyanúgy, ha nem tartod be a tisztasági szabályokat.
2015. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

1. Az alvadt vérdarabok megmaradhatnak a tampon felszínén, akinek darabos a vérzése.

2. A méhszáj mellett van a tampon, ezért sokkal könnyebb felszálló fertőzést kapni, mint a betétnél.

3 Hiába teszed fel tiszta kézzel, mert a hüvely nem steril, és a tamponban ezek a kórokozók, amik normálisan nem okoznak gondot, el tudnak szaporodni.


Nem gond, ha tampont használsz, csak ez benne van a pakliban.

2015. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4-es miért lenne NAGY baj (ahogy írtad) az alvadt vér? Normális az ha valakinek alvadt vérdarabok jönnek ki,hiszen a nyálkahártya leválik. Ne ijesztgesd a kérdezőt ha ilyen tudatlan vagy...
2015. febr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!