Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vagy betét?

Tampon vagy betét?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket írjátok le előnyeit, hátrányait, esetleg ajánlanátok egy 14-15éves lánynak és, hogy ti mit használtak!?

2015. jan. 18. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Betétet használtam, amíg szűz voltam. Egyszerűen olyan volt a szűzhártyám, hogy nem tudtam feltenni.

Utána csak tampont, szerintem a legjobb. Mindig is utáltam, hogy érzem, hogy folyik, meg hogy ott van a vér, meg pisilésnél full vér a papír.

Tamponnal meg csak cserénél látom, azt is úgye kisebb felületen. Nem zörög, nem kényelmetlen.

2015. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18 éves korom óta használok csak tampont. Előtte betétet használtam, illetve nyaralások alkalmával tampont. Én úgy gondolom az egyéni igények és szükségletek határozzák meg kinek melyik jó. Próbáld ki mindkettőt és ahogy tetszik, aszerint válassz.
2015. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első kommentelő nekem is ez a problémám.
2015. jan. 18. 12:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudsz mit tenni addig, amíg szűz vagy. Én is szívesen használnék betét helyett tampont, de én sem tudom feltenni, mivel szűz vagyok.

14/L

2015. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

13 évesen jött meg először a menstruációm. A legelső alkalomkor végig betétet használtam, de nagyon kényelmetlenül éreztem magam, eléggé izgő-mozgó vagyok. Úgyhogy amint a második menstruációm megjött, én azóta folyamatosan tampont használok. Eleinte természetesen minit, aztán a szüzességem elvesztése után már normált, most sajnos annyira erős hogy néha a super is kell.


Előnye hogy nem zörög, nem csúszik el, nem érzed ahogy folyik valami meleg belőled mindenfelé. Hátránya hogy mindig nagyon körültekintően kell használni és odafigyelni az alapos kézmosásra előtte és utána is (mondjuk ez betét esetén is), és vannak lányok akiknek kellemetlenséget okoz a felhelyezés.


Én úgy gondolom, próbáld meg mind a kettőt és döntsd el hogy melyik a kényelmesebb számodra. Olvasd el a tájékoztatót a tampon dobozában, sokat segíthet, illetve mindig figyelj rá hogy 6-8 óránál többet ne legyen bent.

2015. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szűz vagyok, és ha a betét nem praktikus, mini tampont használok. Sokszor, ha nem tudod feltenni, nem a szűzhártyád van útban, hanem a medencefenék izmai. Próbáld meg ellazítani őket, segít, ha felteszed egy lábad a WC-ülőke szélére.
2015. jan. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!