Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hogyan oldjátok meg az...

Ti hogyan oldjátok meg az iskolában a menstruációt? 13/l

Figyelt kérdés
Még nem jött meg de szerintem hamarosan elkezdek menstruálni. Akiknek már meg van az hogy oldja meg a betét vagy tampon cserélését? Ha a wc re megyek az iskolában az is hallatszik hogy lélegzek nem hogy az hogy lehúzom a betétről a papírt! Ti ilyenkor hogy csináljátok? És a tampont ilyenkor mikor cserélitek? Akik betétesek azok mit csinálnak tesin,? Leülnek vagy tesiznek?

2015. jan. 2. 19:29
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
megértelek teljesen, én is paráztam azon ennyi idősen, hogy oldjam meg, de nem kell :) ne aggódj azon, hogy hallatszik, ahogy lehúzod a betétet, lány vagy, lánymosdóban, ez természetes dolog, ne érezd zavarónak egyáltalán. esetleg próbálj akkor elintézni, amikor kisebb a tömeg, szünet vége felé vagy ilyesmi. tesin én szinte mindig tesiztem, esetleg ha nagyon görcsöl a hasad, vagy a menstruáció elején vagy, akkor írass felmentést, de alapból tesizz, emiatt ne lógd el :D 20/L
2015. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
Simán csak elmegyek a vécére aztán kicserélem a betétet. Ennyi, semmi ördöngösség. Kit izgat, hogy hallják amint cserélsz? Meg betétet nem is lehet halkan cserélni... (Próbáltam, nem jött össze.) Tesin ugyanúgy tesizni kell, csak olyankor kapsz könnyítettet (nem nagy vigasz, de ez van, a tampontól félek).
2015. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Figyelj, mindegyik lány mensizik, szóval valószínüleg ők is cserélnek betétet. :) Ezt nem kell szégyellni, de azért keress egy üres mosdót. xD Tampon nem feltétlenül kell, én nem használok. De azt beszéld meg anyuddal. Amúgy ezt is megbeszélhetnéd vele. A betét nem véletlenül van, tesin ugyanúgy tesizni kell, és általában utána érdemes cserélni. Amúgy akkor kell, amikor úgy érzed. :)
2015. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi :) megnyugtattál:) és te betétet használtál vagy inkább tampont? és ha irattál felmentést anyukáddal akkor azt írta hogy eü gondok és a tanár megkérdezte?
2015. jan. 2. 19:41
 5/28 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.. hát félek hogy kiröhögnének..
2015. jan. 2. 19:42
 6/28 anonim ***** válasza:

Ezen a hagos dolgok én is mindig parázok, de már azért rájöttem, hogy lányok között nem ciki, mindenkinek van, nem fognak rád furán nézni vagy hasonló.

Tampon ügyben még nem vagyok otthon, de szerintem még ne használj, én se teszem.Persze ha szeretnéd akkor igen, de, érted... :)

Tesizni csak akkor nem szoktam ha nagyon fáj, vagy ha erős a vérzés, esetleg, ha tudom, hogy olyan feladatok lesznek (lábemelgetős, szétterpesztős, stb.) amik nem ajánlatosak.

2015. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám azt írja, hogy egészségügyi okok miatt. De ha nő a tesitanár szerintem megérti, ha pasi akkor zavarba jön és nem kérdezget, max akkor, ha egy tahó. (mert ilyenkor azért látszik az emberen, hogy zavarban van az igazolás miatt)
2015. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 12-13 éves korom óta vannak menstruációs problémáim, voltak is vele gondok főleg az iskolában. Erősen és elhúzódóan szoktam vérezni. Első éves gimis vagyok, de az általánosban általában simábban ment. Ott mindig leülhetnek a lányok ilyenkor(legalábbis nálunk így volt mikor szóltunk). Azt javaslom kérj meg egy barátnődet hogy menjen veled, beszélgessetek hangosan és a szünet vége előtt menj, mikor kevesen vannak, szóval ne csúcs szezonban. Betéttel is lehet tesizni, csak előtte cseréld ki, és ha hajlamos vagy kivérezni, vigyél pót nadrágot és bugyit. 15/L
2015. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :) szerintem közép iskolában jobb lesz mert ott már mindenkinek meg van ( 99%) és ott nem néznek rám hülyén. remélem megtalálom a tökéletes időpontot :D
2015. jan. 2. 19:48
 10/28 A kérdező kommentje:
várom még a válaszokat :)
2015. jan. 2. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!