Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hogyan oldjátok meg az...

Ti hogyan oldjátok meg az iskolában a menstruációt? 13/l

Figyelt kérdés
Még nem jött meg de szerintem hamarosan elkezdek menstruálni. Akiknek már meg van az hogy oldja meg a betét vagy tampon cserélését? Ha a wc re megyek az iskolában az is hallatszik hogy lélegzek nem hogy az hogy lehúzom a betétről a papírt! Ti ilyenkor hogy csináljátok? És a tampont ilyenkor mikor cserélitek? Akik betétesek azok mit csinálnak tesin,? Leülnek vagy tesiznek?

2015. jan. 2. 19:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Engem is zavart hogy zörög a betét:) sajnos nem lehet halkan megoldani. De rajtad kívül még sok lány menstruál, és sokan használnak betétet, ők is cserélni fogják, nincs ebben semmi ciki.

Akik meg ezen röhögnek (nálunk valamiért cikinek számított betétet használni), azok meg ennyire értelmesek, nem kell törődni velük.

Nálunk lehetett felmentést kérni tesire, de nem rendszeresen. 1-2x elfogadott volt.

2015. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
köszi :) remélem nem lesz kínos
2015. jan. 2. 20:09
 13/28 anonim ***** válasza:

Nekem 11 évesen jött meg,nekem jött meg a legkorábban az osztályból és nem csináltam nagy ügyet belőle,sőt menőnek számított csajok között mert nemileg én érett voltam mindenki tőlem kérdezgette milyen,mindenki várta,a tôbbi csajnak 11'5-12 évesen jött meg,csak 2 csaj volt akiknek később jött meg 13 éves kor körül.


Minden órában van szünet suliban,így siman pár óránként,a vérzés mennyiségétől függően lehet betétet cserélni(3 óránként)szünetekben elmentem pisilni,így láttam kell e cserélni,és óvatosan a nadrág zsebbe lehet rakni a betétet azniskolatáskából úgyn hogy azt más ne vegye észre.


Ez természetes dolog,nálad fiatalabbaknak sem okoz dolgot.

2015. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Mindenkinek zörög a betét,de a tamponról sem könnyű a csomagolast leszedni,kezdőknek nem is ajánlom a tampont,nem is mindenkinek kényelmes.Senki nem röhög betét cserénél,aki röhögne be kell szólni pl : mi van dedós vagy,vagy még nincs mensid se,hát elég fejlettlen vagy stb akkor hallgatni fog


Tesi téma: a tornatanartól függ ad e felmentést,mi oda szoktunk meni óra előtt a tanárhoz,vagy amikor nincs senki más ott és szólni szoktunk anno könnyített testit szertnék kérni,oda szólhatsz még mert megbetegedtél(ha csak nem,kell fejen àllni,kézen àllni,túl sokat ugrálni akkor tudst tesizni)

2015. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2015. jan. 2. 21:31
 16/28 anonim válasza:
83%

Szia

Én úgy szoktam megoldani (Általában max. 2-ig vagyok a suliban és utána egyből megyek haza) hogy még reggel amikor felteszem a betétet akkor rakok rá wc papírt és így csak azt kell cserélnem de ha meg mégis átvérezne akkor is ott van az a biztonságot nyújtó dolog hogy ott van egy tiszta betét ;)

Remélem segíthettem 14/L

2015. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem 11 éves koromba jött meg.Én már akkor sem voltam beparázva a dologtól.Minden szünetbe mentem megnéztem hogy áll a dolog.Most meg már úgy működik nálunk:táskából tampon/betét a zsebbe megkérek valakit hogy jöjjön velem tartani az ajtót (maguktól kinyilanak.

Nálunk a fiúk is normálisak ezzel kapcsolatban.Ha meglátják nálunk az esetleges eszközöket bíztatóan ránk mosolyognak.A tesinél meg szólok a tanárnak hogy megvan és leültet (szerencsére nő).Én full begyógyszerezve szoktam suliba menni annyira görcsöl.De ez genetikától függ.De azért szerintem fájdalomcsillapító/görcsoldó is legyen nálad.13/L

2015. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
uhh.. utolsó akkor neked nagy szerencséd van már a tanárral kapcsolatosan is meg a fiúkkal.. :) nekünk csaj a tesi tanár és nem lehet gyereke ezért utálja a lányokat :D
2015. jan. 3. 14:41
 19/28 anonim ***** válasza:

Utálja vagy nem a gyerekeket a tesitanár,ha meg van mensid és erős vagy görcsölsz(Nospàt szedjél rá)akkor könnyített tesin veszel részt.


És ha szólsz róla hogy nem vagy jól tiszteletben kell tartania.Meg vannak olyan feladatok amiket ha menstruálsz nem tudsz elvégezni(bukfenc,kézen,fejenàllás,szekrény ugrás stb).


Fiúkról meg annyit,ha valaki észrevenné,hogy betétet vettél ki a táskából és szívatni akarna,leégetni akkor égesd le te a srácot.Szólj be mi van kisgyerek,ez tök természetes dolog,csak egy kisgyerek nem tudja hogy az és csak az röhögcsél ezen.Amivel tutira le tudnád égetni a te viselkedéseden látszik hogy se lelkileg,se testileg ezek szerint nem vagy érett még,ha ezt sem tudod!

2015. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
köszi :) és valakinek már meg van és szokta mondani a gyerek a tanárnak és leülteti de kérdezi hogy menstruálsz mi?
2015. jan. 3. 17:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!