Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet méhnyakrák?

Ez lehet méhnyakrák?

Figyelt kérdés

Lassan egy, másfél éve vannak "furcsa" tüneteim, de soha nem mertem elmenni vele orvoshoz. Most pénteken megteszem, mert egyre radikálisabbak. Egyetlen egy betegségtől félek nagyon, az pedig a méhnyakrák... :(


Tünetek:


~ Nyálkás, legtöbbször színtelen vagy fehér folyás. Az állaga sokszor változik, de 90%-ban nem büdös. Majdnem minden nap. Valamikor több, valamikor kevesebb, valamikor egyáltalán nincs.


~ Mostanában egyre gyakrabban (kb. 2 havonta) kapok "lent" valami fertőzést, szerintem gomba lehet a dologban. Négy-öt nap alatt elmúlik, nem szedek rá gyógyszert. Ilyenkor nagyon fájni szokott (egyébként soha), éget, csíp.


~ Egyetlen furcsa vérzésem szokott lenni, ez egy éve jelentkezett, de már-már rendszeres: menstruáció előtt kb. 1-2 héttel amolyan "előmenstruáció" jelentkezik. Pecsételő vérzés. Ilyenkor nyomás hatására fájni szokott a vagina körüli rész is.



Ritkán van alkalmam szeretkezésre, de a legutóbbinál nem volt kontakt vérzés. Direkt figyeltem.


~ Kisugárzó gerincfájdalom, főleg séta közben. Nem tudom, hogy összefügg-e.


Fiatal vagyok, 19 éves. Ezek a tünetek utalhatnak méhnyakrákra?


2015. febr. 24. 22:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Azért is jó, hogy kiírtam ezt a kérdést, mert legalább tudom majd, hogy mit mondok az orvosnak. És hátha meg tud nyugtatni valaki...
2015. febr. 24. 22:45
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

1. Folyása minden nőnek van. Amit leírtál, teljesen természetes.

2. A fertőzésed kezeltetni kellene.

3. A pecsételő vérzés lehet ovulációtól.

4. Gerincferdülés, vagy bármi más gerincprobléma okozhatja pl.


Persze nem azt mondom, hogy nem lehet méhnyakrákod, de ezek közül spec. egyik tünet alapján se az jutna először eszembe....

2015. febr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Nekem nőgyógyász mondta, hogy sajnos a méhnyakráknak nincs tünete, ezért is veszik észre későn. Egyéb gyógyszer szedése, idegesség, sok minden okozhat pecsételő vérzést, ha továbbra se szeretnél orvoshoz fordulni néha csinálj cickafark ülőfürdőt, olvass utána, merem ajánlani.

2015. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Mindenképp fordulj orvoshoz, a cickafarkfürdő az nagyon kevés.

A méhnyakrák az olyan dolog, ami nagyon lassan alakul ki, és ha az ember időben elmegy, akkor a méhed is megmarad, és lehet gyereked!

Nem mindegy!

De: a leírt tünetek bármit jelezhetnek.

az 1-es, a folyás, amit leírsz, az teljesen természetes dolog. azt jelzi, hogy a progeszterontermelésed rendben van.

a fertőzésekkel mindenképp kezdeni kell valamit. orvoshoz menjél.

a pecsételő vérzés az valóban az ovuláció jele is lehet,de más is lehet. nekem is volt, és nekem méhszájpolipom volt, az okozta. (ettől sem kell megijedni, de érdemes kezeltetni)

a kisugárzó gerincfájdalom az már komolyabb, azzal reumatológiára kell menni. Mr-t csináltass és ne röntgent, ha egy mód van rá.

2015. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se utalnak ezek a tünetek erre a betegségre nyugi.Folyása mindenkinek van,egy nőgyógyászati vizsgálat nem árt.Csak halkan súgom meg hogy nem csak méhnyakrák van,hanem méhtest és petefészek rák is..Csak sajnos azokat nem szürik.:(
2015. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Basszus, utolsó! Jobbulást!!!! :( Pénteken megyek dokihoz, nem várok vele... mit mondjak neki kezdésként?
2015. febr. 25. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Ez lenne az első nőgyógyászati vizsgálatod?
2015. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!