Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit gondoltok a méhnyakrák...

Mit gondoltok a méhnyakrák elleni védőoltásról? Jó vagy inkább rossz? Esetleg semmi értelme?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha segítenétek ebben. Érdekelne mit gondoltok róla.

2015. febr. 23. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, jó.

A méhnyakrák jelentős részét (mondjuk 99%-át) HPV vírus okozza. Igaz, hogy számtalan HPV törzs van, de az oltás a két leggyakoribb, méhnyakrákot okozó törzs ellen véd.

Emellett még két olyan gyakori vírustörzs ellen is, ami gusztustalan nemi szervi szemölcsöket okoz.

Szerintem örülni kellene annak, hogy egy ilyen baromi drága oltást most egyesek megkaphatnak ingyen (a 14 éves lányok ugye), és élni kell a lehetőséggel.

Természetesen nem szabad ennek ellenére sem megfeledkezni a rendszeres szűrésről, de a kockázatot jelentősen csökkenti.


Ui.:

Terjed a neten vmi idióta lista arról, hogy "mit okoz az oltás".

Ehhez csak ezt tenném hozzá:

[link]

2015. febr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én gondolkozom rajta, hogy beadatnám, de mivel már 26 éves is elmúltam, valószínűleg túl sok értelme nem lenne, csak pénzkidobás. Mindenesetre a dokit meg fogom kérdezni róla, ha megyek.

A lányomnak pedig biztosan idejekorán beadatom.

2015. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem adatnám be.


Én olvastam egy cikket, ezt megosztom:

Pl itt egy cikk:

a vakcinával kapcsolatos tények a következők:


Ez nem rákvakcina és nem gyógyszer, hanem profilaktikus készítmény egy olyan vírus ellen, ami okozhat rákot. "A Merck kimutatta, hogy a rák gyógyításában a szer hatékonysága egyenlő a nullával.", mondja Harper, "Rendkívül hatékony ellenben a szer bizonyos HPV vírusok ellen, amelyek a méhnyak károsodásainak a feléért felelősek, amelyek viszont a méhnyakrákos esetek 70 százalékát okozzák. Az Egyesült Államok szempontjából ez azt jelenti, hogy a vakcinával a nagy valószínűséggel rákot okozó tényezők 50 százaléka kiküszöbölhető, de a másik 50 százalék nem, tehát a nők Gardasilllal beoltott százezreinél, ha továbbra is évente elmennek rákszűrésre, nagy mértékű dysplasiát (sejt rendellenességet) fognak megállapítani.

A vakcina nem 100 százalékban hatékony minden HPV ellen. 100 százalékban hatékony két vírusfajta ellen, amelyek a méhnyakrákos esetek 70 százalékáért felelősek.

A vakcina csak abban az esetben hatékony, ha a beoltandó lány vagy asszony az első oltás pillanatában nem fertőzött az illető vírussal, vagyis a HPV 6-tal, 11-gyel, 16-tal vagy 18-cal, amelyek ellen a Gardasil véd.

A vakcina szempontjából mindegy, hogy az illető lánynak vagy asszonynak volt-e már szexuális kapcsolata. A HPV egy bőrről bőrre terjedő fertőzés. Bár az egyetlen út, amelyen keresztül méhnyaki dysplasia alakulhat ki, az a HPV fertőzés és a HPV-t legtöbbször a szexuális aktivitással kapcsolják össze, a HPV nemcsak nemi érintkezés útján terjed. Erre sok bizonyíték áll rendelkezésre. Tudunk rákot okozó HPV vírussal fertőzött 3 éves, 5 éves, 10 éves gyerekekről, illetve olyan nőkről, akiknek soha nem volt szexuális kapcsolatuk.

Ezért ha például egy bármilyen korú kislány HPV pozitív, amikor az első oltást megkapja, akkor később semmiféle védettsége nem lesz. Vagyis az oltás eredménytelen és ezek az emberek később bármikor megbetegedhetnek a HPV 16 és 18 által okozott rákban.

Az egyetlen módja, amivel a HPV-fertőzöttség megállapítható, az a hüvelyi kenetvétel, amit kislányoknál nem célszerű alkalmazni.

Szóval mi történik, ha a kislányt mégis beoltják, anélkül, hogy tudnák, hogy hordozza-e a vírust az oltás pillanatában? Az, hogy amennyiben a beoltáskor HPV-pozitív volt, úgy nem lesz védettsége a vírussal szemben.

Ezért fontos megjegyezni, hogy a vakcina hatékonyságát nem tesztelték fiatal kislányokon, hanem egyszerűen "kiterjesztették" az idősebbeken mért hatékonyságot a fiatalabbakra - vagyis a Merck azt feltételezi, hogy mivel a vakcina hatékonynak bizonyult idősebb lányoknál, akkor a kisebbeknél is hatékonynak kell lennie. Azok a vizsgálatok, amiket a 9-15 éves korosztály körében végeztek, csak a biztonságra és az immunválaszokra koncentráltak, ezekre is csak akkor, ha a vakcinát önmagában vagy egyetlen másik vakcinával, a Hepaptitis B-vel kombinálva adták be, és nem vizsgálták meg, hogy mi történik, ha azt bármely más olyan oltással kombinálják, amit kislányok 11 éves koruk körül kapni szoktak.

Eddig több mint 40 olyan esetről tudunk, amikor kislányok, akik a HPV vakcinát a meningitis (agyhártyagyulladás) vakcinával kombinálva kapták, Guillian-Barre szindrómában, egy veszélyes immun rendellenességben betegedtek meg, ami fülzúgást, zsibbadást, sőt akár izombénulást is okozhat. A tudósok már tudják, hogy egy vakcina sokszor kiválthatja ezt a szindrómát a beoltott személynél. A HPV-nél ez nem túl gyakori, de gyakoribb, mint számítottunk rá és nem tudjuk, hogy ez a kettő kombinációjának, vagy önmagában a meningitis vakcinának a számlájára írandó.

Végül: kislányok beoltása azért is visszaüthet, mert hamis biztonságérzetet kelthet bennük. És ez vonatkozik fiatalokra és idősebbekre egyaránt. Mivel az oltás célját sokan félreértik - és a vakcinát sokan félre-értékesítik -, Harper attól tart, hogy túl sok lány és asszony fog abban a hamis biztonságérzetben élni, hogy ők védettek a rákkal szemben, pedig nem azok, és nem fognak továbbra is évente szűrővizsgálatra járni, ami pedig alapvető fontosságú abból a szempontból, hogy a sejtelváltozásokat még azelőtt diagnosztizálni lehessen, mielőtt a rák kialakul.

2015. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért elég tipikus, hogy egy amerikai cikket azzal kell kezdeni, hogy leírják, hogy a védőoltás nem gyógyszer :D:D:D
2015. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az is tipikus, hogy ideböffent vki egy cikket, természetesen hivatkozás nélkül.

De persze tényként előadva.

Nevetséges:)

2015. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!