Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meg jott a baratnom (mensi)...

Meg jott a baratnom (mensi) es nagyon faj a hasam, szinte kibirhatatlan. Mit tegyek, h ne erezzzem a fajasokat?

Figyelt kérdés
gyogyszeren kivul mit lehet ellene tenni? esetleg valami tea-t tudnatok ajanlani? vagy valami mast? elore is koszi.
2008. aug. 20. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen hasfájós voltam fiatalabb koromban, mondták, hogy tegyek a hasamra meleg párnát, de nem segített. Se a No-Spa, se a Meristin, évekbe telt, mire rájöttem, hogy az Algopyrin jó nekem. Most, hogy már nem lehet recept nélkül kapni, a Nurofen forte használ. De ha nem akarsz gyógyszert bevenni, akkor nem tudom... A menstruációs fájdalom szinte elviselhetetlen, és lány koromban egyszer el is ájultam :)) Esetleg menj orvoshoz, mert az nem normális, ha ennyire fáj!
2008. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Nekem soha nem voltak görcseim, de egyszer láttam a tv-ben egy műsort, amiben azt ajánlották, hogy menstruáció előtt néhány nappal el kell végezni a következő tornagyakorlatot: odaállsz egy szék mellé, megfogod a háttámláját, és az egyik lábaddal jó nagyokat rúgsz előre, majd hátra. Majd a másik lábaddal is. Ha jól emlékszem, azt mondták, hogy mindkét lábbal 100-szor kell megcsinálni, és állítólag utána nem lesznek görcsök, mivel ez a tornagyakorlat segít a méhnyálkahártya leválásában.

Szerintem érdemes megpróbálni.

2008. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem tudom hány éves vagy, de


-Lehet kapni teát, a nevére már nem emlékszem, de gyógyszertárban, vagy drogériában biztos tudnak segíteni.

-Valamint, van egy csepp, MENSESYL a neve. Én azt használtam, bár nekem nem voltak erős görcseim, de a PMS egyéb tünetét produkáltam. Ennek van egy kis alkoholtartalma is, amúgy meg csak gyógynövénykivonatokból van! Próbáld ki, szerintem megéri! Annó a Rossmannban vettem.


-Valamint nekem régen, (szülések előtt), nagyon bevált egy tornagyakorlat is. Ha érdekel, írj privit!


-És nem árt elmenned nőgyógyászhoz sem, mert valami hormonzavar is okozhat ennyire erős görcsöket!

2008. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
koszi a tanacsot. voltam mar tobbszor is dokinal es azt mondta,hogy szedjek be egy 500mg-os fajdalom csillapitott,csak az a helyzet hogy most kulfoldon vagyok es majd csak jovo penteken megyek megint haza, es addig kellett volna valami. gyogyszer nincs itthon. es a fium se, angolul pedig nem nagyon tudok,hogy el tudjak menni a gyogyszertarba gyogyszerert. megis koszi.
2008. aug. 20. 17:03
 5/14 A kérdező kommentje:
masodik tanacsadonak is koszonom a valaszat, legkozelebb azt a torna gyakorlatot fogom csinalni. de most nem tudtam, mert reggel arra ebredtem hogy gorcseim vannak es meg hozza tobb mint 1hettel elobb meg jott mint kellett volna, ezzel nem szamoltam.
2008. aug. 20. 17:05
 6/14 A kérdező kommentje:
harmadok tanacs adonak az a valaszom,hogy decemberben leszzek 19 es no gyogyaszhoz most nem tudok elmenni mert Angliaban vagyok meg 1,5hetig es angolul nem igazan tudok, vagyis nem tudok annyira hogy noi orvoshoz el tudjak menni es neki meg mondani hogy mi a bajom, a fium pedig nincs itthon majd este jon haza. de mar jobban vagyok. koszi meg is. a cseppeket ki fogom probalni.
2008. aug. 20. 17:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogj egy műanyag palackot, töltsd meg melegvízzel és tedd a hasadra! Én most is így írok, mert én is épp ebben a helyzetben vagyok :)
2008. aug. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
koszi.rendes toled.ha neked segit akkor nekem is fog.
2008. aug. 20. 20:28
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
szia. nekem ezek segitenek: Vagy a gyógyszer aminek a neve Meristin (direkt mensire),és nekem nagyon jó egy fél óra után.Vagy pedig tegyél a hasadra egy kispárnát a ruha alá,hogy a hasadon legyen és melegitse.Ez is szokta enyhiteni.A harmadik pedig egy gyümölcs.A málna.Ezt még nem próbáltam,csak hallottam,hogy mensi alatt málnát kell enni,és elmúlik a fájás,Imserősömnek ez bejött.Remélm tudtam segiteni,és sok sikert valamelyikhez:)(ha kipróbálod) 21 éves csajszi
2008. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
oh koszi szepen ezt a sok tanacsot :) mindenkeppen ki fogom probalni a parnas dolgot es holnap veszek malnat is :)
2008. aug. 20. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!