Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedjek terhesvitamint?

Szedjek terhesvitamint?

Figyelt kérdés
Igazábol mèg semmi nem biztos,mèg pozitivat se teszteltem,3. Napja kèsik csak. Orvos látott valamit uh-n de csak annyit mondott hogy kèsőbb mèg teszteljek. Becsuszott baba lenne de nagyon örülünk. Ha terhes vagyok mikor kezdjek vitamint szedni? Várjam meg az orvos vèlemènyèt? Egy ismerősöm 8 hetesen kezdte el szedni,12 hetesen kikellett operálni mert genetikai gondok voltak. Azt mondta az orvos hogy elvetèlt volna csak a vitamin megtartotta....ezèrt kèrdezem

2015. jan. 13. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltétlenül kezd el szedni! Azért amit írtál, az nem jellemző. Ne is gondolj ilyenre.
2015. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elèg akkor amikor már pozitiv a teszt?
2015. jan. 13. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

A terhesvitamin a folsav miatt lenne igazán fontos, és igazából azt már a terhesség ELŐTT el kellene kezdeni szedni, de még az első 12 hétben van vmi értelme, utána nem igazán.

Az meg baromság, hogy a "vitamin megtartotta"...

2015. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából a terhesvitamin akkor hatásos, ha három hónappal a tervezett terhesség előtt kezded szedni, így érdemes minél korábban elkezdeni. Nem csak a pozitív tesztnél, már most. Legrosszabb esetben potyára szedted, de nem árt a szervezetnek.

(Van magzatvédő vitamin, ahogy láttam, ez nagyobb mennyiségű folsavat tartalmaz, ezt feltehetően nem kell előre szedni, csak a terhesség elejétől kezdve.)

2015. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 13. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!