Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba! Elkezdhetem így...

Hüvelygomba! Elkezdhetem így a kezelést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hüvelygombám van. Van még 1 hetem a menzeszemig. Canesten fogok használni /500mg,1db-os/ illetve utána lactofeel-t/7db-os/. A canestent simán el tudom használni, de a hüvelyflóra helyreállító használat soran megjôn, tehát marad 1 vagy 2 hüvelygél még. Canesten után mindenféleképp szeretném használni! Elkezdjem az egész kúrát vagy várjam meg azt a kb. 15 napot és próbáljam addig otthoni praktikákkal elviselni?

Elôre kôszi a választ!

18/l



2014. dec. 15. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
orvosod mit mondott?
2014. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Remélhetőleg orvos ajánlotta ezt és nem te mentél be a patikába és kezdesz öngyógyításba...

Ugyanis valóban, sokszor segít a Canesten, de nem minden esetben. És ha neked speciel nem segít, mert mondjuk mégsem gombád van, akkor utána már mikor megjött a vérzésed, akkor hová ugrálsz orvoshoz?

De ha mégis orvos mondta ezt, akkor a Canestent mindenképpen használd el, a hüvelyflóra helyreállítást pedig simán meg lehet szakítani. Egyébként a kórokozóra kapott kezelést is, csak mindenképpen a vérzés után be kell fejezni.

De ha már itt tartunk, orvos simán felír szájon át szedhető gyógyszert is, amit együtt tudsz használni így hüvelyflóra helyreállítóval.

Plusz amit még javasolni tudok, hogy már kapsz a patikában, de az OB-nak is van kifejezetten olyan tamponja, ami tartalmaz jótékony hüvelybaktériumokat, vagyis menzesz ideje alatt is segít a hüvelyflórának.

2014. dec. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy 7 Lactofeel-t használj el a Canesten után? Jó a Lactofeel, én ilyen esetben lehet, hogy egyet használnék, azt se biztos, de teljesen felesleges 7-et rögtön elhasználni. Használd el a Canestent most. Úgysem biztos, hogy használni fog az 1 darabos, inkább a 3 darabosat szokták ajánlani.
2014. dec. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ma voltam nála és csak most számoltam utána a dolgoknak, úgyhogy semmit sem. Annyit mondott hogy a canestent a menstruáció elôtt be kell fejezni. de én kôzvetlen utána szeretnem a lactofeelt
2014. dec. 15. 20:17
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A canesten 500mg hatóanyaga szuszperfikált greumatologis, ami a menszeszben lévő vérrel reakcióba lépve savas kémhatást hoz létre, a hüvely közege lúgos, így a menstruálció fel fog habzani, esetleg bugyborékol. Semmi féle képpen nem ajánlom!

Üdv Dr. Kárrakasztó Béla

2014. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon menő itt a gyk-n ez a "minden apró nyavalyával rohanjunk a nődokihoz" című reakció. Ezek a vény nélküli szerek azért lettek kitalálva, mert egy nőnél banális gond a hüvelygomba a legtöbb esetben, illetve a Canesten-nel és egyéb termékekkel jól kezelhető. Ha nem sikerül ezzel kikezelni, akkor természetesen doki. Egyébként kb. 12 évvel ezelőtt, még nem voltak vény nélküliek ezek sem, csak utána rájött mindenki, hogy felesleges ezzel is terhelni az egészségügyet. Ha meg tudod oldani magadtól, akkor nem kell túlbonyolítani, megveszed, használod és kész, általában segít.
2014. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egy eve volt mar ilyen betegsegem,canesten 500 akkor is bevalt es a 7 lactofeel. ezt ajajlotta az orvos. koszonom szepen a gyors valaszokat !!! :)
2014. dec. 15. 20:21
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Canesten, utána Lactofeel, amikor megjön hagysz egy kis szünetet és utána folytatod a Lactofeel-t.
2014. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
igazad van utolsó, mindenki kezelgesse magát feleslegesen, legyen a gomba még rezisztensebb arra a szar canestenre... a másik 20 nő, akit meg megfertőzöl az uszodában a kvázi tünetmentesre, de nem fertőzésmentesre "kezelt" gombáddal vagy a kezeletlen trichomonasoddal/bakteriális fertőzéseddel, ők majd ráérnek évekig járni nőgyógyászhoz
2014. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

igen, én is így gondoltam, hogy azt a pár darabot a menstruáció után használom el. viszont az elbizonytalanított hogy okozhat gondot a menstruációnál a canesten... kb. 5 nappal a menstruáció elôtt befejez

,még akkor is ilyen erôsen jelen van?

2014. dec. 15. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!