Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyásznál hogy látom...

Nőgyógyásznál hogy látom magam a monitoron kenetvételnél?

Figyelt kérdés
Az egyébként hogy van, hogy amikor kenetet vett, meg rákszűrést, akkor minitoron mutogatta a belső részeim - ha nem lettem volna félájult paragép oda is figyeltem volna. Szóval mivel monitorozott, nem vettem észre, hogy mit csinál, de mivel, hogy vetíti ki a képet mintavételnél, gondolom nem a kis mintavevő pálcával..szóval még ez érdekelne:D Amúgy a sok méhnyakrák nem asok mintavételtől lesz??

2014. nov. 26. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy újra felteszed a kérdést, nem fogsz előbb választ kapni.

Kenetvételnél nem látsz képet, csak ultrahangnál.

2014. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor kenetet vesz, azt nem látod. Amikor hüvelyi ultrahangot csinál, azt láthatod a monitoron, ha feléd fordítja. Ez a kettő egymás után szokott történni, nem egyszerre.
2014. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De..én láttam magam színes monitoron, kérdeztem is, hogy vérzik-e majd, és mondta nézzek a monitorra és ott látom a mintavételt...És tényleg színesben ott volt minden. Ez akkor hogy lehet, vagy mivel? Nem értem. A hüvelyi UH ez után jött, az másik monitor volt és fekete-fehér.
2014. nov. 26. 23:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Manapság minden lehetséges. Csak a felhasználótól függ, milyen technikát választ. De ez nem a szokásos felszerelséghez tartozik. A doki már egy lépéssel előbbre jár.
2014. nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég fejlett eszközei lehetnek a rendelőnek. Magán orvos volt?
2014. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt a szerkezetet, amiről beszélsz, colposcopnak hívják. [link]


A méhnyakrák meg természetesen nem a mintavételtől lesz. A méhnyakrák jelentős részét HPV fertőzés okozza.

2014. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Azért annyiban van igazság a mintavétel egészségtelen megitélésében, hogy bizony az sérülést okoz a méhnyakon (ezért is van akinek 1-2 napig picit vérzik utána), de öszevetve a hasznával, mégis ajánlott. Nyilván nem havonta, hanem 1-2 évente egyszer.
2014. nov. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!