Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem igazságtalan az élettől,...

Nem igazságtalan az élettől, hogy nők vagyunk? Nem könnyebb férfinak lenni?

Figyelt kérdés

Egy nő kiadásai:

Ruházkodás, mert kell sportmelltartó, kell sima melltartó, és nem egy, kell sok bugyi, mert sokszor ki kell dobni még jó bugyit, mert a menstruáció miatt véres bugyit sajnos nem mindig lehet kimosni szépre. Ha mégis, akkor ahhoz pl. Vanish tisztítószer kell,ami plusz kiadás.

Kell trikó vagy body mert sokan gyorsan felfáznak télen. Kell néhány harisnya alkalomra, vagy vastag harisnya a mindennapokra szoknyához.

Kell sok hajápoló,hajvégápoló vagy vitamin hajra, hajhullásra,ami a sok hormonváltozástól meg fog. gátlótól hullhat. Mert elvárás, hogy szép legyen egy nő haja, ilyen világban élünk... Fodrász is drágább a nőknek.

Viszont kell arctisztító, mert a menstruáció óriási hormonváltozásai miatt sokszor pattanások jönnek ki, vagy gyakrabban kell kozmetikus.Sok sampon kell, hacsaknem fog. gátlót szedsz és akkor ritkábban mosol hajat, de akkor meg a fog. gátló kerül pénzbe. Kell sok nedves törlőkendő, mert sok wc-ben nem tudsz kezet mosni, vagy nincs wc papír, vagy egyébként menstruáció alatt higiénikusabb érzést ad a használata. Több wc papír kell , mert pisiléshez is kell, meg menstruáció alkalmával minden tiszta vér, és több papír kell a törléshez.


Kell fejfájásra gyógyszer mert minden szülés után jobban felborul a hormonrendszer, és jobban többször fáj a nő feje, még nem szült nőknél menstruáció alkalmával ez ugyanúgy előjön. Kell fájdalomcsillapító menstruációra.


Kell ugye mindig betét, tampon is. Folyton nőgyógyászhoz kell menni, hogy folyton kiderüljön terhes vagyok-e vagy nem, ami sok pénz. Vagy veszem a sok terhességi tesztet, ami szintén pénz.

Szőrtelenítés: elvárás, hogy legyen szőrtelen a nő. Ez nagyon sok pénz. A férfinak csak az arcát kell, vagy szakáll esetén azt sem.

Kell vastabletta vagy több zöldség-gyümölcs, mert menstruáció alkalmával évek évtizedek alatt sok vér távozik és sokan vashiányosak.Ami szintén hajhullást okoz, már megint.

Fogász: szüléskor kihullanak vagy megromlanak a nők fogai, ez van.Plusz pénz.


A férfiaknál nem igazán jut eszembe plusz kiadás, segítetek? Mi az ami a férfiaknál ilyen rejtett plusz kiadás? Normális átlagos élet mellet.


És ez csak a kiadások volt.

Ehhez jön a premenstruális sy. néhány napja, majd a menstruáció, levertség haspuffadás, szerintem igazságtalan, hogy egy hónapból 1o-15 napot konkrétan betegnek érzem magam, hiszen miért is érezném magam egészségesnek, ha egyszerűen betegségre hasonlító tünetek gyötörnek. Mikor 3-4 éve menstruáltam, még bírtam, de így, hogy 15 éve menstruálok ez már kezd sok lenni,elegem van meguntam, és utálom, hogy sose lesz vége. Mire vége lesz, addigra már más gondok jönnek és ugyanúgy nem tudom élvezni az életet.



2014. nov. 24. 21:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A kérdező arról is elfeledkezett, hogy egyenlőség ide vagy oda, de azért manapság is a pasik hívják meg a nőket, ők vesznek drágább ajándékot.


Elvárja a nő, hogy a pasinak legyen normális autója, lakása, vállalkozása. Mindegyik jóval drágább, mint a klozett papír vagy fodrász.

2014. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nekem is 30 ezer a havi ételköltségem, de kondis srácoktól jóval többet hallottam.


Természetesen nők is kondiznak, ahogy férfiak is használnak kozmetikumokat... Az egyneműek közti egyéni eltérések igen nagyok lehetnek. Itt vagyok ugye én, aki fájdalomcsillapítóra is ritkán költ, nedves törlőkendőre sosem, melltartót évek óta nem vettem (mire nem jó, ha itthon vagyok, de elég tartósak a drágák, meg kell hagyni), a szőrtelenítés egy párezres epilátor tizenpár évvel ezelőtt :D A hajamra sampont használok, olcsóbbat, mint a párom. Jó, évi 1ezer a hajfesték, de az nem kötelező... Ja, sosem sminkelek, azt meghagyom a páromnak, de manapság már ő se teszi. De tudom, hogy nem vagyok tipikus nő. Hű, de nem. Nem is éreztem magam annak (már nőnek) sosem. Tényleg, az elvárásokra fittyet hányó androgünöknek a legjobb :)

Bár akinek saját háza van, az szerintem nem a szolidabb sminkcuccok árán akad fenn... Elképesztő mennyiségű pénz megy bele, ha az ember ki akarja pofozni, még a kezdet kezdetén. Nem ám évi párszázezer, mint egy szolidabb mértékű motorozásba egész olcsó motorral... :D

S ekkor még drága hobbiról szó se volt.

2014. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
24%

Neked elgurult a gyógyszered?

Egyetlen sportmelltartóm van, 12 éve hordom, máig tökéletesen tart, bár nincs extranagy mellem. Rendszeresen sportolok, de sok sporthoz nem is kell a sportmelltartó (kajak, úszás, kerékpár..futni gyűlölök, így jelenleg csak lovagláshoz használom).

Egyetlen egy bugyimat nem dobtam ki amiatt, mert véres lett és nem jött ki belőle. Hideg vízzel, sima szappannal eddig mindig simán kijött, ha esetleg véres lett volna, de ez max évi 1-2x fordul elő.

Trikót a férfiak is hordanak, részletkérdés, hogy a nő trikó helyett bodyt hord.

Kell harisnya, igen, ha fázós vagy. A férfiak ilyen céllal hordanak jéger gatyát, nézd meg, annak mennyi az ára.

Nem szedek fogamzásgátlót, de hormoningadozásaim vannak dögivel, mégsem hullik a hajam. Hajvégápolóval és egyéb kencével sem kenegetem, néha kutyulok itthon valamit esetleg, aztán rákenem azt.

A fodrász férfiaknál is irreálisan drága, azért, hogy géppel levágja a haját, elkérnek 1000 ft-ot. Az én hajamat 3500-ért vágják. A barátom haja olyan gyorsan nő, hogy 3-4 hetente vágom neki. Nekem.viszont elég 4-5 havonta fodrászhoz menni. Tehát a mi esetünkben neki drágább lenne, ha nem én vágnám.

Pattanásokra nálam többet ér a szappan, mint akármelyik arctisztító.

Bár nem szedek fog.gátlót, de a védekezés mindig felesbe megy. Nem.vártam soha el a barátomtól, hogy csak ő vegyen gumit Ugyanígy nekik sem kell elvárniuk, hogy a nő fizesse a fog.gátlót.

Életemben nem vettem még be fájdalomcsillapítót menstruációra, szoktam görcsölni, de ez van. Inkább görcsölök, mint hogy ne menstruáljak. Nem éltem meg soha rossz dologként a menstruációt, szerintem ez csak felfogás és hozzáállás kérdése.

Nem rohangálok azért nőgyógyászhoz, hogy kiderüljön terhes vagyok-e. Vicces is lenne. Pár száz forint a terhességi teszt, ha nagyon aggódtok, lehet azt venni. Ha szeretkezel valakivel, gondolom ezt is megbeszélitek, ha földhöz vágna az a párszáz forint, meg lehet beszélni, hogy fizesse a férfi vagy fizessétek felesben.

Az meg a te dolgod, hogy magándokihoz jársz-e vagy sem, ha van TB-d, mehetsz ingyen is nődokihoz.

Szőrtelenítés: egy 12 éves epilátort cseréltem most le, meg van egy elektromos borotvám, ezekkel oldom meg, bár sosem számoltam még, hogy mennyibe kerül az áram. :DD A borotva, borotvahab, arcszesz viszont nem olcsó a férfiaknak.

Normálisan étkezem, nincs vashiányom, pedig 10 napos menstruációm vannak.

A terhesség alatt elromlott fogak meg fel van fújva. Minimális alapja van, ami minimális odafigyeléssel abszolút kizárható.

PMS-ről szintén az a véleményem, hogy hozzáállás kérdése Nekem is van néha mellfeszülésem, puffadok, zabálok, stb, de nem úgy fogom fel, hogy ez mekkora dráma. Női léttel jár. Én baromira örülök, hogy nőnek születtem, mert szerintemnnincs annál csodálatosabb dolog, mint kihordani a saját testedben a saját gyermeked.


Betèt, tampon, WC-papír.... Jajj... :DDD

2014. nov. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Számomra nem igazságtalan. én imádok nő lenni. :-)
2014. nov. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek, köszi az utolsónak az összefoglalást és a pénzösszeget. :) Kérdésemre megkaptam a választ.
2014. nov. 25. 12:46
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én pasi vagyok. Abban tényleg igazad van, hogy a nőknek nehezebb az élet a menstruáció, meg terhesség miatt. Valahogy másképp kellett volna megoldani a természetnek ezt. Ezeket figyelembe véve, tényleg könnyebb pasinak lenni, de nem lehet ennyire kisarkítani ezt a dolgot.

2014. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A terhességhez még nem szóltam hozzá. Nos, problémás terhességet nem akarok (inkább olyat, mint anyámé volt, semmi, még súlyfölösleg és hányinger sem), de egy problémamentes az nekem nagyságrendekkel vonzóbb, mint férfinak lenni. Nem csupa negatív dolog ám az... Utána pedig (a tragédiákat leszámítva :( ) ott a kis élő eredmény :D Bár én nem tudok mit kezdeni egy gyerekkel, aki nem is beszél, ha szülnék, bizonyára ez megváltozna s valami egészen más világba kerülnék... Nem hiszem, hogy rossz lenne.
2014. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Na, ha nem csak a kiadások nézzük akkor is nehezebb... A menstruáció. Megnézném a férfiak mit csinálnának, hogy kezelnék ezt... A szülés se egy gyerekjáték és a terhesség sem. ha egy lánynak több fiúja van pl. 1 év alatt, akkor k%rva, viszont fordított esetben a srác a nagymenő... és akkor még a sok értelmiségi fiú jön azzal, hogy "mi vagyunk a jobb nem, jobban bírunk mindent, mondj olyan nőt aki híres tudós volt!" Bassz, nehéz mondani (pedig van), ha évszázadokig elnyomtak mindent és csak a szexre és a főzésre kellettünk!!! Huh, bocsi, de ezt kellett. És azoknak a fiúknak akik nem ilyenek szintén bocs
2014. nov. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Te borzalmasan negatív vagy,ezentúl ki fogom nevetni,aki engem pesszimistának gondol.Az vagyok,de nem ilyen "apróságoktól".Nekem semmiségek,neked nagy problémák.( a mens.problémáidat megértem,nálad így jelentkezik)

De ezek az anyagiak!A felét házilag meg lehet oldani,ezeknek csak a negyedére költök,mert nekem más fontosabb,a külső másodlagos.Megoldom olcsón.Nem erre költöm a minimálbéres fizetésemet,hanem a hobbimra,amik közül egy több pénzbe kerül,de tényleg örömet okoz és van vele célom.

Elvárások nem érdekelnek.

Amúgy nem védekezel?

27

2014. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még annyi, hogy abban is van igazság, hogy csak a mai rohanó életünkben okoz esetleg nehézséget nőnek lenni, de régen, ahogyan eredetileg az élet ki lett találva, hogy a nő otthon van nyugalomban, úgy azért könnyebben elviselhető a menstruáció és terhesség körüli mizéria és a gyermekeiből merít boldogságot, ami feledtet minden rosszat. De manapság, hogy dolgozni kell mindig, a munkahely nem mindig elfogadó egy menstruáló labilis nővel és terhességkor is sokan végsőkig dolgoznak, plusz alig vagyunk gyermekeinkkel, na így azért már nehezebb.
2014. nov. 25. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!